Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorowanie sieci - na jakie strony z danego PC

07 Lis 2019 10:15 159 6
 • Poziom 3  
  Cześć

  Przeglądałem podobne tematy i nie znalazłem odpowiedzi. Jestem początkujący w tym temacie sieci itd. Szukam jakiegoś programu który mogę zainstalować w firmie gdzie jest spięte siecią 6 komputerów, Żebym mógł zobaczyć kto z jakiego komputera co robi, na jakie wchodzi strony, z czego najczęściej korzysta itd. Czy jest jakaś możliwość zrobić coś takiego ?
  Prosiłbym o pomoc wraz ze wskazówkami jak to wgrać i spiąć żeby mój komputer był tak jak by głównym, żebym tylko ja miał dostęp do informacji.

  Pozdrawiam
 • Poziom 3  
  A czy jakiś darmowy programik na testy się znajdzie ?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Nie znam darmowego. Tego się nie załatwi samym programem. On musi zbierać dane albo z routera (te tanie, domowe nie mają takiej opcji), albo z agentów zainstalowanych na wszystkich komputerach śledzonych.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Z częściowo bezpłatnych i łatwych w użyciu masz jeszcze Axence nVision. Całkiem bezpłatne, to chociażby Zabbix, ale na 6 pecetów nawet bym nie zaczynał z takim kombajnem.
  Standardowo do takich celów używa się routera wysyłającego dane poprzez protokół Net Flow oraz kolektora i agregatora na innym urządzeniu (np serwer Nfsen).
  Jeżeli chodzi też o bezpieczeństwo sieci, to używa się zamiast routera UTM, który to analizuje ruch pod kątem bezpieczeństwa oraz może tworzyć zaawansowane statystyki.
 • Specjalista Sieci, Internet
  nVision jest rzeczywiście też darmowy do 10 stanowisk. Ale też kombajn.
 • Specjalista Sieci, Internet
  jprzedworski napisał:
  nVision jest rzeczywiście też darmowy do 10 stanowisk. Ale też kombajn.


  Jest rozbudowany, ale wszystko tam jest "klikalne" i jak na mój gust intuicyjne w konfiguracji dlatego polecam. Zabbix to niestety wtyczki, własne skrypty, nie zawsze aktualna dokumentacja lub jej brak. Dlatego siedzieć ileś dni lub tygodni, aby zarządzać sześcioma stanowiskami .... ?

  @Puchenn
  No i jeszcze sporo oprogramowania antywirusowego w wersji biznesowej potrafi blokować strony, zbierać logi, monitorować użycie oprogramowania i wysyłać na jakiś swój CMS, gdzie wszystko administrator ma na tacy. Na Twoim miejscu bym się tym zainteresował.