Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DeskJet Ink Advantage K209a - odbity tekst z PDF, szare tło

07 Lis 2019 13:52 126 5
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.
    Mam problem z drukowaniem tekstów na mojej drukarce. Pod tekstem pojawia się jakby jasne szare odbicie tekstu, jakby szare tło. Przy czym jest ono równomierne i dokładne. Wygląda jakby włączony był jakiś efekt graficzny.
    Kalibracja, wymiana tuszu (oryginalne HP), czyszczenie i inne opcje ze sterownika drukarki nie pomagają.
    Co ciekawe - problem dotyczy głównie plików PDF (wszystkich, bez znaczenia skąd pochodzą i jakim programem je drukuję). Pliki Worda w większości drukuje dobrze, druk testowy również. Tylko pojedyncze pliki z Worda drukuje źle - albo drukuje cały plik dobrze albo cały z odbitym tekstem. Nie umiem powiedzieć dlaczego.
    Sprawdzałem ustawienia drukarki, opcje w programach (Word, Acrobat Reader i inne czytniki, aplikacja HP Smart na Windows 10). Mam standardowe ustawienia komputera i programów. Problem zaczął się w lipcu. Oddałem drukarkę do lokalnego serwisu, ale oni nie rozumieją problemu. Sugerują tylko kalibrację, która nie pomaga.
    Wydruk z ksero jest prawidłowy, czyli takiej jakości jak powinien być.
    Mam wrażenie, że to raczej problem jakiegoś globalnego ustawienia w Windows 10, o którym nie wiem, a które zostało zmienione pewnie po aktualizacji (mogę się mylić). Mam system Windows 10 wersja 1903 i oryginalne sterowniki HP.
    W załączeniu przesyłam skan przykładowego, wadliwego druku.
    Szukałem rozwiązań w internecie, ale nie znalazłem nic, co pomogło.
    Proszę o sugestie i pomoc :)
    Pozdrawiam
    Błażej
  • Spec od drukarek
    Błażej Szymański napisał:
    Kalibracja, wymiana tuszu (oryginalne HP), czyszczenie i inne opcje ze sterownika drukarki nie pomagają.

Rozumiem, że chodzi o opcję czyszczenia dysz z oprogramowania drukarki?
  • Poziom 9  
    Tak, chodzi o czyszczenie i inne opcje, łącznie z kalibracją, dostępne w ustawieniach oprogramowania do drukarki HP.
  • Spec od drukarek
    Moim zdaniem problem może być związany ze stykami od tuszy w karetce (zabrudzone lub uszkodzone mechanicznie) lub taśmą łączącą karetkę z płytą główną urządzenia (poluzowana w gnieździe lub uszkodzona).
  • Poziom 9  
    Dziękuję za sugestię. To może być przyczyna, ale sam niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić. Zastanawiam się tylko, dlaczego problem pojawia się zawsze przy plikach PDF, a w innych już nie lub bardzo rzadko, a przy kserowaniu nigdy.
    Mieszkam w Poznaniu. Zna Pan może kogoś w okolicy, kto naprawdę umie naprawiać drukarki?
  • Spec od drukarek
    Każdy program, przy pomocy którego jest drukowana zawartość określonego pliku, ma jakiś domyślny tryb drukowania i jedne tryby mogą być mniej, a inne bardziej podatne na różne "zakłócenia" drukowania wynikłe z np. niepełnej drożności dysz lub jakiegoś uszkodzenia samej drukarki. Proponowałbym popróbować drukowania plików pdf pod Acrobat Readerem na różnych jakościach druku. Co do pytania, to akurat nie mam pojęcia, kto dobrze naprawia drukarki w Poznaniu.