Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

T. Amp Proline 2700 - Schematy

wachuTT 07 Nov 2019 14:03 741 4
    wachuTT
    Level 2  
    Witajcie,

Posiadam końcówkę mocy T. Amp Proline 2700, którą kupiłem w okazyjnej cenie. Jest ona w pełni sprawna, ale była mocno zakurzona. Jako, że obudowa była w złym stanie, postanowiłem zrobić z tego taki mały projekt DIY i całość przenieść do innej obudowy zakupionej na modushop. Porobiłem starannie zdjęcia wszystkich możliwych połączeń a następnie rozmontowałem końcówkę mocy na części. Niestety mój telefon uległ awarii i nie jestem w stanie odzyskać zdjęć, tym samym nie wiem jak z powrotem połączyć niezbędne okablowanie.

Końcówka wymaga aby połączyć płyty PCB z tranzystorami oraz transformator do płytki zasilającej, na której znajdują się kondensatory i mostki prostownicze.

Przeszukałem chyba cały internet i nigdzie nie znalazłem schematów/diagramów do tego modelu, który pomógłby mi zrozumieć do czego służą poszczególne przewody i gdzie powinny być podłączone.

Ewentualnie czy ktoś tutaj dysponuje tą końcówką i byłby w stanie wykonać dla mnie zdjęcia środka? Musi to być model 2700, ponieważ 3000 ma inne wyprowadzenia z tego co zauważyłem. Występowała tylko jedna rewizja tego modelu, więc wszystkie będą identyczne.

Oczywiście się odwdzięczę, może być finansowo.
    michald
    Level 33  
    Jezeli zlacza maja pasowac do siebie po obu stronach to PIN masy ozn GND musi byc na tej samej pozycji na wtyczce co na gniezdzie w PCB.

Poprosze fotografie tasm laczacych ( okablowania ) i opisow laczowek na PCB.
    wachuTT
    Level 2  
    michald wrote:

Poprosze fotografie tasm laczacych ( okablowania ) i opisow laczowek na PCB.

Witam serdecznie, dziękuję ślicznie za odpowiedź, jednak chodziło mi o nie kabel zaznaczony na zdjęciu (zdjęcie z internetu), a o sposób podłączenia płytek końcówki mocy do zasilacza. Tłumaczę o co mi chodzi,

Końcówka ta składa się z paru modułów, które należy złączyć ze sobą. Zaczynając od początku:

1. Płytka zasilacza, do której podłącza się płytki końcówki mocy z tranzystorami oraz transformator

Tutaj wyjścia/wejścia tej płytki:

2. Końcówki mocy same w sobie. Ich przewody ze zdjęć są podłączane bezpośrednio do zasilacza, a jeden z nich oznaczony jako "OUTPUT" idzie do płytki z wyjściami głośnikowymi.

3. Transformator, który podłącza się do zasilacza oraz do którego przychodzi zasilanie z sieci 230v

Prócz wspomnianych trzech modułów są jeszcze mniejsze moduły, jak na przykład płytka wejścia sygnału, na której są wzmacniacze operacyjne oraz wejścia XLR, płytka z potencjometrami i tak dalej. Pomijam je jednak dlatego, że wiem jak je podłączyć. Nie jestem pewien co do sposobu połączenia zasilacza, transformatora oraz płytek końcówek mocy. Z ręką na sercu przyznaję, że dopiero podczas robienia zdjęć modułu końcówki mocy są opisy który przewód jest odpowiedzialny za co, np. -VCC-H itd.

Z tego co widzę i rozumiem, zasilacz posiada dwa zestawy tych samych wyprowadzeń dla płytek końcówki, tj.

2x +VCC-L
    2x +VCC-H
    2X -VCC-L
    2X -VCC-H

Więc moduły końcówki mocy już wiem jak połączyć ze zasilaczem. Pozostaje kwestia podłączenia transformatora, bo on ma co prawda opis, ale niestety nie mam z tym zbyt wielkiego doświadczenia i wolę się doradzić zanim stanie się coś głupiego.

Końcówkę mocy kupiłem w okazyjnej cenie, okazała się lekko uszkodzona, kanał A działał wyśmienicie, natomiast kanał B zniekształcał dźwięk, był on taki "metaliczny". Nie długo myśląc rozebrałem końcówkę w celu jej wyczyszczenia i szukania błędu. Niestety dopiero się uczę elektroniki, więc byłem w stanie ocenić jedynie "na wzrok" czy nie ma wylanych kondensatorów bądź też popalonych elementów. Niestety nic takiego nie znalazłem, ale z uwagi na zastosowanie marnej jakości kondensatorów wymieniłem wszystkie na odpowiadające im nowe sztuki Nichicon przeznaczone do zastosowań audio. Jako, że posiadałem nowe wzmacniacze operacyjne, wymieniłem również je, dodając do płytki sterującej podstawki DIP8 aby w przyszłości móc łatwo zmienić wzmacniacz operacyjny bez jego lutowania. Może i zbędne, ale miałem wszystkie podzespoły, więc czemu nie. Tak też "zmodernizowany" sprzęt chciałem poskładać i uruchomić, ale niestety w międzyczasie potraciłem zdjęcia.

Końcówka ta jest takim moim małym projektem DIY, dzięki któremu drogą efektu ubocznego uczę się podstaw elektroniki. Bardzo zależy mi aby jej nie uszkodzić, bo to moim zdaniem dobry sprzęt który by mi się przydał. Dlatego chcę doradzić się was o opinie. Oczywiście o takich podstawach jak pierwsze uruchomienie końcówki poprzez zabezpieczenie w postaci żarówki wiem. Proszę więc nie traktować mnie jak głupca który chce się zabić ;)
    michald
    Level 33  
    wachuTT wrote:
    2x +VCC-L
    2x +VCC-H
    2X -VCC-L
    2X -VCC-H

Prawdopodobnie bedzie to tak - z trafa:

Przewody:

Zolty/Zolty -- 112V/112V AC - na mostek prostowniczy dla zasilania +/- VCC H
    Czarny - masa

Niebieski/Niebieski 56V/56V AC - na mostek prostowniczy dla zasilania +/- VCC L
    Czarny - masa

Zielony/Zielony 17.5V/17.5 AC - na mostek prostowniczy dla zasilania +/- 15V
    Czarny - masa

Brazowy - 24AC - na mostek prostowniczy dla zasilania np. przekaznikow.
    Brazowy - masa
    wachuTT
    Level 2  
    Dziękuję Panu bardzo. Na dniach będę próbował to połączyć i dam znać.

Pozdrawiam[/quote]