Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zapytanie SQL o nie występujące w bazie dane

07 Lis 2019 15:08 204 9
  • Poziom 4  
    Witam. Mam tabelę jak poniżej:
    ||NUMER||NAZWA|| ILOSC|| JEDNOSTKA||
    ||________||________||______ ||_____________||
    ||ZL0189 ||czajnik. || 6 ||. Szt ||

Trzeba wziąć pod uwagę że do jednego nr zlecenia jest przypisanych kilka pozycji. Chce żeby były pokazane jedynie te nr zleceń na których nie ma w ogóle słowa „korek”. Jak to zrobić? Próbowałem takim pytaniem, ale niestety zwraca nieprawidłowe dane tzn. Pokazuje wszystkie wiersze w których nie ma słowa „korek”:

Code:

Select e.NUMER from tabela1 as e inner join tabela2 as c on e.id_tabela1=c.id_tabela2 inner join tabela3 as D on c.id_tabela2=d.id_tabela3 where d.NAZWA not like ’!Korek%’ order by e.NUMER
  • Poziom 13  
    Rozumiem, że dalsze zmagania z SQLitem. Mam nadzieję, że choć firma stosuje bieda rozwiązania, to chociaż pensja dobra :)

Kod: sql
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 4  
    Stosuję SQLite, ponieważ jest to mój początek zabawy z bazami danych. Docelowo przeniosę na MySql

Dodano po 20 [minuty]:

Niestety to zapytanie pokazuje w wyniku wyszukiwania także nr zleceń w których są w pozycjach słowa "korek" w nazwie :(
  • Poziom 18  
    Cytat:
    Stosuję SQLite, ponieważ jest to mój początek zabawy z bazami danych. Docelowo przeniosę na MySql

Zrób to teraz, nie zwlekaj, sqllite po za małymi projektami nie spotkasz.
    Tylko poświęć na MySQL trochę czasu, czytaj dokumentację i nie instaluj od razu workbench. Popracuj w konsoli mysql, vs odłóż na bok i poznaj dobrze podstawy bazy. Mysql daje świetne podstawy do mssql czy Oracle, ja ostatnio siedzę co prawda w mongo ale mysql weszło w krew 😍
  • Poziom 36  
    Oprócz tego, co już było napisane dodam, że nazywanie tabel i pól, jak wyżej, to proszenie się o kłopoty. No i głupota.
  • Poziom 4  
    To jest przykład nazw trzech tabel, faktycznie nie nazywają się tabel1, tabela2, tabela3. Nie zmienia jednak to faktu, że powyższe zapytanie pokazuje w wyniku także zlecenia na których jest artykuł "korek" :(
  • Poziom 18  
    Wstaw jak wyglądają wszystkie tabele, pewnie klucz obcy nie tam gdzie trzeba
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Z opisu nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem. Spróbuj:

Czy o taki wynik chodziło?
  • Poziom 13  
    Coś tak czułem że to nie zadziała, pewnie wywala się na tych złączeniach, o których nic nie napisałeś. Bez wiedzy na temat kluczy na tabelach to nawet na jednej tabeli może być problem. Na przykład:

tabela1

NumerNazwa
    Aaatrampek
    Aaakorek

to jak weźmiemy na przykład:

To i tak dostaniemy Aaa

Musisz napisać, gdzie i jakie (główne czy obce) masz klucze na tych tabelach.
  • Poziom 4  
    Dokładnie o taki wynik chodziło. Wielkie dzięki my41s.