Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG Favorit 65060 Vi - zatrzymuje się w trakcie programu.

07 Lis 2019 15:24 162 9
  • Poziom 8  
    Zmywarka AEG Favorit z 2004 roku, rzadko używana, nigdy się nie psuła. Teraz w trakcie zmywania zatrzymuje się i na wyświetlaczu pojawia się błąd „20” – czyli zgodnie z instrukcją „zatkany syfon lub zagnieciony wąż odpływowy”. Po zresetowaniu zmywa do końca programu już bez problemów. Odpływ na pewno nie jest zatkany a waż od lat leży tak samo luźno i nie jest poskręcany ani zagnieciony. Kolejne zmywanie i znowu to samo – jaka może być przyczyna?
  • Specjalista AGD
    Możliwe że po tylu latach pompa wypompowująca umarła śmiercią naturalną. Po wywaleniu błędu i ostygnięciu wodę wyleje i dalej początek zabawy. Możliwe też że coś jest z hydrostatem lub komorą hydrostatu (część miski).
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Czy jak zresetujesz słychać jak pompa wyrzuca wodę?
  • Poziom 8  
    Zanim zresetowałem wyjąłem filtr i okazało się, że w komorze filtra było pełno brudnej wody. Po zresetowaniu wypompowała tę wodę. Minęło sporo czasu od zatrzymania programu do resetu, ponieważ długo szukałem instrukcji aby sprawdzić co oznacza błąd "20". Faktycznie, po tym czasie woda mogła ostygnąć.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeśli zmywarka nie może wylać ciepłej wody a po jakimś czasie zimną wyleje to pompa odpływowa do wymiany. Koszt niewielki, robota też niezbyt skomplikowana ale wymagająca staranności (chodzi o szczelność
  • Poziom 8  
    Znalazłem ofertę z pompą za 64.90 zł. Jest napisane, że pasuje między innymi do AEG F65060VI1P. Z wymianą z pewnością sobie poradzę, ale nie rozbierałem jeszcze tej zmywarki i nie wiem, czy pompa z oferty będzie odpowiednia. Dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Pompa jest za blachą na spodzie zmywarki, patrząc od przodu.
    Zdemontujesz ją przez przekręcenie, podobnie jak zakrętka twist off.
    Kręcisz do siebie.

Rozbierz ją na części pierwsze i dobrze umyj.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Podaj DOKŁADNY model a najlepiej PNC z naklejki to może znajdziemy tańszą pompkę. Ze starą nie warto się już bawić w jakąkolwiek regenerację bo kwestia czasu kiedy znowu coś.
  • Poziom 8  
    Zmywarka AEG Favorit 65060 Vi - zatrzymuje się w trakcie programu.
    Dokładny model pompki? Jak tylko się za to zabiorę, spiszę dane i podam + wkleję zdjęcie. Dziękuję za opis demontażu, nigdy tego nie robiłem. Ok, już wiem, chodzi o model zmywarki, wklejam foto.
  • Specjalista AGD
    MK25 napisał:
    Znalazłem ofertę z pompą za 64.90 zł. Jest napisane, że pasuje między innymi do AEG F65060VI1P.

No niestety ale tańszej Ci nie znajdę. Pozdrawiam :-)