Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Administrowanie stroną w hostingu

07 Lis 2019 15:48 174 12
  • Poziom 33  
    Witam

Założyłem konto hostingowe na serwerze CT8.pl. A, że jestem całkiem zielony w tej dziedzinie proszę o łopatologiczną pomoc. Jak administrować/edytować swoją stronę? Jakiś czas temu miałem stronę na Republika.pl. Podali mi link do strony i dane dla klienta FTP. na tym omawianym hostingu nie wiem jak się poruszać. Jakie dane należy wpisać do klienta FTP? Korzystam z klienta z TotalCommandera. Wpisałem:

Sesja: To chyba dowolna nazwa.
    Nazwa hosta: http://bogdan.ct8.pl/
    Użytkownik: f11976_Bogdan
    Hasło: podane w e-mailu
    Zdalny katalog: /usr/home/Bogdan/domains/bogdan.ct8.pl/
    Lokalny katalog: puste pole
    Serwer typu: mam wykryj automatycznie
    Serwer proxy: odptaszkowane
    Użyj trybu pasywnego: mam zaptaszkowane.

Próba połączenia skutkuje komunikatem "Nie znaleziono hosta". Co jest źle?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Remeknapr napisał:

Próba połączenia skutkuje komunikatem "Nie znaleziono hosta". Co jest źle?
    Pozdrawiam

Odpowiedź masz powyżej: "Nie znaleziono hosta". Doszukiwał bym się dwóch potencjalnych problemów (przynajmniej na początku):

1. W pole host wpisałeś adres URL zamiast nazwy hosta: bogdan.ct8.pl. Poprawnie powinno to mniej więcej wyglądać:

Administrowanie stroną w hostingu

2. Domena bogdan.ct8.pl została dopiero co utworzona i twój DNS nie mógł odpytać o nią. Sprawdź uruchamiając "cmd" poniższe polecenie "nslookup bogdan.ct8.pl 8.8.8.8":

W takim wypadku zamiast nazwy hosta "bogdan.ct8.pl" wpisz "136.243.156.120".
  • Poziom 16  
    Spróbuj zamiast "http://bogdan.ct8.pl/" "ftp://bogdan.ct8.pl/".
  • Poziom 18  
    Konto FTP jest nieaktywne lub masz błędny login i hasło. Rzuć okiem na ten opis: Link - konto FTP wymaga utworzenia użytkownika w panelu. Spróbuj połączyć się poprzez SFTP używając np. klienta FileZilla.

• Poziom 33  
    W panelu FTP mam

Nazwa użytkownika f11976_Bogdan

katalog /usr/home/Bogdan/domains/bogdan.ct8.pl/

Totalcommander nie nadaje się?

Udało się połączyć. W panelu administracyjnym/Strony www/FTP wszedłem w zakładkę "zmień hasło" i wpisałem ponownie hasło, które było. I zaskoczyło. Teraz dalej. Na stronie

bogdan.ct8.pl
    Strona dodana prawidłowo

Twoja strona znajduje się w katalogu /usr/home/Bogdan/domains/bogdan.ct8.pl/public_html
    Możesz usunąć ten plik (index.html),
    Pliki możesz umieścić na serwerze za pomocą protokołu FTP.

Co to znaczy, że mogę usunąć plik index.html? Co się wtedy stanie?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Z tego co kojarzę kilkanaście lat temu miał problemy z jakimiś hostami, ale już to powinni naprawić.
    Host powinieneś mieć sftp://s1.ct8.pl bo to nie twój serwer tylko jakiś hosting.
  • Poziom 33  
    Kliknięcie na podany przez Ciebie link daje:

Nieznany protokół

Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół „sftp” nie jest przypisany do żadnego programu lub nie jest dozwolony w tym kontekście.
  • Poziom 31  
    to nie jest link tylko adres serwera na który masz się zalogować. Ten adres jest w faq twojego hostingu.
  • Poziom 33  
    Dzięki za wyjaśnienie. Już łączę się z serwerem i widzę plik index.html. Mogę go edytować. Teraz pytanie. W jakim katalogu mogę umieszczać swoje pliki i jak skonstruować link do tego pliku?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Generalnie to dość złożone zagadnienie. Dużo zależy od konfiguracji serwera, apache i wpisów w .htaccess. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie masz tam żadnych wpisów i zadziała po prostu http://bogdan.ct8.pl/tutaj_nazwa_pliku.rozszerzenie
    I analogicznie z folderem:
    http://bogdan.ct8.pl/tutaj_nazwa_katalogu/tutaj_nazwa_pliku.rozszerzenie
    Poczytaj też o seourl i modrewrite, ew o routingu linków.

Swoje pliki możesz umieszczać generalnie wszędzie, ale w wypadku ich dużej ilości warto pomyśleć o porządku.
  • Poziom 33  
    Póki co działa. Jeszcze popracuję nad prawidłowym wyglądem strony.
  • Poziom 33  
    Póki co działa. Jeszcze popracuję nad prawidłowym wyglądem strony.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Dzięki poradzie calixto zmiany nazwy domenowej na adres IP uzyskałem dostęp do serwera. Dziękuję za pomoc.