Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja mysz się "przeprogramowała"

07 Lis 2019 16:01 132 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam mysz HP Pavilion 300, od momentu w którym mój mały siostrzeniec losowo wciskał przyciski na myszce moja myszka zmieniła funkcje:
    prawe przyciski są lewymi i na odwrót (tyczy się to dodatkowych 2 przycisków funkcyjnych, oraz 2 przycisków do zmiany ledów).
    Żadna z opcji na laptopie nie naprawiła tego, po prostu prawy przycisk myszy jest uważany za główny przycisk pomimo naginania ustawień, a przyciski funkcyjne nie zmieniają swojej kolejności, zmiana na tryb leworęczny nie pomaga, ani żadna z opcji komputerowych, może ktoś miał taki sam problem i mógłby pomóc?

Pozdrawiam
  • PCBway

• Poziom 43  
    Jaki system?
    Masz zainstalowane jakieś oprogramowanie producenta do obsługi?
  • Poziom 2  
    Przykro mi to stwierdzić, ale tak jak napisałem wyżej to nie odnosi się do ustawień systemowych, tylko do samej myszki i nie wmawiaj mi, że się mylę, ponieważ sprawdzałem wszystko i po kilka razy, czemu się tyczy myszki? To też napisałem wyżej, przyciski dodatkowe, jak i funkcyjne są także przestawione, a przy ustawieniach systemowych przestawia się tylko PPM i LPM, pozdrawiam i nie nazywaj kogoś w ten sposób skoro to ty masz niewiedzę na dany temat i nie potrafisz pomóc.

Dodano po 2 [minuty]:

Odpowiadając:
    System - w10
    oprogramowanie? - oczywiście, ale oprogramowanie nie wyszukuje urządzenia
    Po raz kolejny nie uważaj mnie brzydko mówiąc idiotą, bo potrafię obsługiwać komputer.

Proszę o zachowanie spokoju i szacunek wobec innych użytkowników forum. Dziękuję. RADU23
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Wygląda tak jakby był włączony właśnie tryb leworęczny. Skoro oprogramowanie nie widzi myszy, musisz zrobić tak aby zaczęło widzieć. Jeśli jeszcze nie robiłeś tego, to odinstaluj mysz i przeinstaluj oprogramowanie producenta do niej.
  • Poziom 18  
    Czy możesz podać dokładny model tej myszy? Czy jest to HP Pavilion Gaming Mouse 300 4PH30AA? Czy może to zestaw myszy z klawiaturą 3ML04AA ?

Czy mysz podłączona do innego komputera zachowuje się identycznie?
  • Moderator Samochody
    Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w instrukcji obsługi:
    http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06410798

Cytat:
    1 Przycisk Dalej Naciśnij, aby otworzyć poprzednią stronę wyświetlaną w przeglądarce internetowej.
    2 Przycisk Wstecz Naciśnij, aby otworzyć ostatnią stronę wyświetlaną w przeglądarce internetowej.
    3 Przycisk efektu podświetlenia Naciśnij, aby zmienić efekt podświetlenia między pojedynczym kolorem (ustawienie domyślne), zmieniającymi się czterema kolorami i wyłączeniem efektu.
    4 Przycisk koloru podświetlenia Naciśnij, aby zmienić kolor podświetlenia między zielonym (ustawienie domyślne), purpurowym, białym i czerwonym.
    5 Kółko przewijania Kliknij, aby używać funkcji specyficznych dla programu.
    6 Przycisk ustawiania DPI Naciśnij, aby zmienić ustawienie DPI.
    • Zielony: 1600 DPI (wartość domyślna)
    • Fioletowy: 2400 DPI
    • Biały: 3500 DPI
    • Czerwony: 5000 DPI

Aby zmieniać częstotliwość sondowania między 1000 Hz (wartość domyślna) i 125 Hz, równocześnie naciskaj przyciski 1 i 4. Wskaźnik mignie trzy razy na biało po pomyślnej zmianie ustawienia.

W trybie dla osób leworęcznych funkcje poszczególnych przycisków są przełączane wzdłuż osi poziomej. Aby przełączyć się do trybu dla osób leworęcznych, równocześnie naciśnij i przytrzymaj przyciski 2 i 3. Wskaźnik mignie trzy razy po pomyślnej zmianie ustawienia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat programowania myszy, przejdź do strony http://www.hp.com/support i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby znaleźć swój produkt. Następnie wybierz pozycję Instrukcje obsługi.

Sekius napisał:
    Po raz kolejny nie uważaj mnie brzydko mówiąc idiotą, bo potrafię obsługiwać komputer.
    Po co te nerwy, skąd ktoś może wiedzieć czy ty coś wiesz czy nie? Nie ma tej myszy i może nie wiedzieć, ale chciał pomóc. Producent zwykle dostarcza oprogramowanie do konfiguracji myszy. Takie oprogramowanie zwykle umożliwia właśnie konfigurację funkcji dodatkowych przycisków (nie wiem jak jest w przypadku tej myszy). Do tej myszy dostępne jest takie oprogramowanie, choć nie mam tej myszy i nie zamierzam go instalować by sprawdzić czy tak jest: https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp98001-98500/sp98272.exe

...a teraz wyszło jak wyszło, na Twoim miejscu byłoby mi co najmniej głupio, bo pierwsze co bezwzględnie należy sprawdzić zanim zada się pytanie na forum to instrukcja obsługi, a wychodzi na to że nawet do niej nie zajrzałeś.
  • Poziom 2  
    tak, reinstalowałem mysz, przepinałem do innego urządzenia, odnośnie producenta kontaktowałem się z supportem i Pan nie był w stanie mi pomóc, jak wyżej kolega pisze mysz ma włączony tryb leworęczny, pełna nazwa myszy: HP Pavilion Gaming Mouse 300 4PH30AA.
  • Moderator Samochody
    ...ale instrukcja obsługi podaje jak wyłączyć tryb dla leworęcznych (przyciski 1 i 2 to te po lewej stronie z boku). Udało Ci się to?

• Poziom 43  
    Sekius napisał:
    Przykro mi to stwierdzić, ale tak jak napisałem wyżej to nie odnosi się do ustawień systemowych, tylko do samej myszki i nie wmawiaj mi, że się mylę, ponieważ sprawdzałem wszystko i po kilka razy, czemu się tyczy myszki? To też napisałem wyżej, przyciski dodatkowe, jak i funkcyjne są także przestawione, a przy ustawieniach systemowych przestawia się tylko PPM i LPM, pozdrawiam i nie nazywaj kogoś w ten sposób skoro to ty masz niewiedzę na dany temat i nie potrafisz pomóc.

Dodano po 2 [minuty]:

Odpowiadając:
    System - w10
    oprogramowanie? - oczywiście, ale oprogramowanie nie wyszukuje urządzenia

Człowieku - zadałem Ci proste pytania a Ty wpadasz w jakieś urojenia? Wróżek tu nie ma. Może pora zmienić Forum bo to chyba Ci nie służy.
    Masz także fragment instrukcji i co? Skorzystałeś z niego?