Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zainstalować kuchenke bezpośrednio w instalacji.

07 Lis 2019 16:24 276 10
  • Poziom 2  
    Witam, chciałbym uniknąć montowania gniazdka jedno fazowego CEE, dlatego chciałbym bezpośrednio podłaczyć kuchenkę do instalacji. Po prostu rozebrać gniazdko i wpiąć odpowiednie przewody kuchenki. Wie ktoś jak to powinno się robić? Bo chyba nie mogę tak zostawić poprostu rozebranego gniazdka z wpiętymi do niego przewodami. Pozdrawiam, czekam na odpowiedź.
  • Poziom 27  
    Wujek Google szukaj "Wyjście kablowe".
    Do 25 A, zamiast gniazdka.
  • Użytkownik obserwowany
    Jakiej mocy kuchenka? Jak standardowa do gniazdka to zainstalować puszkę lub dekiel na puszce gniazdka i użyć zacisków np wago umieszczonych w środku. Natomiast jeśli to jest za kuchenką możesz zastosować zaciski wago i połączenie umieścić w puszce gniazdka i nic nie dawać jak nie ma dostępu.
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem nic lepszego niż koledzy wyżej nie da się wymyślić. No może jeszcze są specjalne puszki pod indukcję ale z reguły natynkowe. Ja czasem w niektórych sytuacjach stosuję taką pokrywę: Link
  • Moderator
    adwlodar napisał:
    No może jeszcze są specjalne puszki pod indukcję ale z reguły natynkowe.

Natynkowa puszka za kuchenką nie jest niczym zdrożnym. Tego nie widać.
  • Poziom 14  
    retrofood napisał:
    adwlodar napisał:

W pełni zgoda. Założyłem jedynie, że jeśli autor nie chce gniazda, to może wchodzić w grę popularne umieszczanie gniazd bezpośrednio za urządzeniami do zabudowy, gdzie nie ma na nie miejsca.
  • Moderator
    adwlodar napisał:
    retrofood napisał:
    adwlodar napisał:

W pełni zgoda. Założyłem jedynie, że jeśli autor nie chce gniazda, to może wchodzić w grę popularne umieszczanie gniazd bezpośrednio za urządzeniami do zabudowy, gdzie nie ma na nie miejsca.

Rozumiem. Jednak moje doświadczenie podpowiada, że zawsze wygodniej jest operować dłońmi na jakiejś powierzchni (na ścianie) niż wewnątrz puszki. A przecież w grę wchodzą tutaj znaczne prądy! Dlatego nie można sobie pozwolić na byle jakie połączenie przewodu kuchenki z przewodami instalacji, bo to się szybko uszkodzi.
    Stąd też moje napomknienie o możliwości zastosowania puszki natynkowej. Ale to kwestia "urody i gustu". Co kto lubi.
  • Poziom 38  
    DOMROS napisał:
    Wie ktoś jak to powinno się robić ?.
    Jak się nie wie jak to zrobić to lepiej to zlecić fachowcowi.
    Fachowości nie da się przekazać postami na forum.

Ja problemu z połączeniami w puszce nie widzę - i to bez wago.
    Od dziesiątek lat robi się w puszkach połączenia.
    Puszka natynkowa nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Wymaga większego doświadczenia w pracach elektrycznych.
  • Moderator
    CYRUS2 napisał:

Puszka natynkowa nie jest dobrym rozwiązaniem.
    Wymaga większego doświadczenia w pracach elektrycznych.

To można ocenić wyłącznie na miejscu. Puszkę natynkową podałem jako wariant możliwy i dopuszczalny, a nie jako obowiązkowy.
  • Użytkownik obserwowany
    Jeśli tam było gniazdko wtykowe i jest puszka osadzona to połączenie wewnątrz i dekielek. Jeśli tylko przewód wystaje to albo wkuwaniu puszkę albo dajemy natynkowa. Po co jakieś kombinacje.????