Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka 9,2 KW. Zabezpieczenie instalacji

07 Lis 2019 17:07 231 10
  • Poziom 2  
    Instalacja w budynku (cegła) starego typu alu + miedź do tego jednofazowa. Kuchenka ma 9,2KW na jedną fazę, czy dobrym pomysłem jest zabezpieczenie tego bezpiecznikiem B25 + stycznik. Instalacja poradzi sobie?
  • Poziom 42  
    To, że alu +miedź , niczego jeszcze nie mówi. Istotny jest przekrój przewodów( grubość-dla niewtajemniczonych).
  • Poziom 38  
    Ele.Mateo napisał:
    Instalacja w budynku (cegła) starego typu alu + miedź do tego jednofazowa. Kuchenka ma 9,2KW na jedną fazę
    Ele.Mateo napisał:
    Instalacja poradzi sobie?
    Nie poradzi sobie.
    Przypuszczam że nie ma kolega zasilania o takiej wydajności na fazę.
    Cytat:
    bezpiecznikiem B25 + stycznik.
    Tekst wskazuje na to że kolega nie orienjtue się w elektryce.
  • Poziom 42  
    Przewody zbyt cienkie.
    Ele.Mateo napisał:
    Stycznik umieszczony za kuchenką nie wziął by obciążenia na siebie?
    Stycznik, to rodzaj wyłącznika. On nic "nie weźmie na siebie". Włączysz stycznik kuchenka będzie zasilona i tyle.
  • Poziom 26  
    Ele.Mateo napisał:
    Instalacja w budynku (cegła) starego typu alu + miedź do tego jednofazowa. Kuchenka ma 9,2KW na jedną fazę, czy dobrym pomysłem jest zabezpieczenie tego bezpiecznikiem B25 + stycznik. Instalacja poradzi sobie?

Bardzo typowy wątek - jakbyś Autorze wątku poszukał to pewnie by się znalazło z 100 takich "kupiłem indukcję co robić?".

Czyli tak - kuchenka indukcyjna kupiona. Teraz trzeba ją podłączyć.

Tak zaczynając od źródła prądu czyli dostawcy - pierwsze pytanie - na ile kW jest umowa na dostarczenie prądu do mieszkania i jakie zabezpieczenie przedlicznikowe ? - że jedna faza to już napisałeś...
  • Poziom 42  
    r103 napisał:
    ... jakbyś Autorze wątku poszukał to pewnie by się znalazło z 100 takich "kupiłem indukcję co robić?".
    I jeszcze więcej obarczonych klauzulą (nieśmiertelną) "kucie nie wchodzi w grę".

Ludzie, inwestujecie w mieszkania, robicie remonty na błysk. Marmury, stiuki, gładzie itp. Ale zawsze piszecie wołając o pomoc po fakcie. Po wykonanym remoncie. Zapominacie o tym co pod tynkiem jest ukryte. A w większości jest to badziewie.
    Na pozbycie się tego badziewia szkoda wam kasy, bo światełko przecież świeci a w gniazdku jest napięcie.
    Logiki w tym brak, bo prąd swoimi prawami się rządzi. I prędzej czy później o swoje prawa się upomni.
  • Poziom 38  
    Ele.Mateo napisał:
    Instalacja w budynku (cegła) starego typu alu + miedź do tego jednofazowa.
    Dali autorowi 40A na fazę ????
  • Poziom 23  
    Koledze wyzwoli zabezpieczenie główne mieszkania po podłączeniu tego i dodatkowo przewody w ścianach ulegną spaleniu(ponad podwójne przekroczenie prądu).
  • Poziom 43  
    Ele.Mateo napisał:
    Kuchenka ma 9,2KW na jedną fazę

Podaj typ kuchenki.