Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 5008 2.0 hdi 13 r .163 automat bva6 am6 tf-80sc

dawid9t 07 Lis 2019 18:20 54 0
    dawid9t
    Poziom 1  
    Witam jestem nowy na forum.chce opisać swoje doświadczenia z autem a raczej skrzynią biegów aisin warner. Auto kupiłem osobiście w de.przebieg 66 tyś.km.automat miękko zmieniał przełożenia z p na r n d oraz biegi zarowno na ciepłym jak i zimnym oleju jedyne co mnie zastanawiało to to że biegi zmieniane są na wyższy przy 1600obr 1800 obr.po przyjeździe do Polski zacząłem badać temat wymiany oleju. Peugeot polska twierdzi że nie wymaga wymiany.poczytalem fora i zdecydowałem się na statyczna wymianę w dużej i znanej firmie we Wrocławiu. Kupiłem oryginalny olej peugeot ⁹734r7 jws 3324.czytając fora dowiedziałem się że statycznie wpłynie 3-4 litry.co się okazało pi wymianie fachowiec stwierdzìł że weszło 5.5 l.zdziwiło mnie to ale co z wróciłem do domu i po około 2 tygodniach zaczęły się moje problemy auto zaczęło szarpać po przejściu z n na D. PO telefonie do Wrocławia Pan opryskliwie stwierdzìł że olej był przepracowany i że miałem wyciek(spod uszczelki pompy wtryskowej) hehe i że nie zaleca wymiany dynamicznej bo za mały przebieg tylko naprawę itp..udałem się ponad 600 km do firmy domański łuków tam auto miało dynamiczna wymianę (olej zalany ravenol lifetime)skasowany licznik pracy skrzyni oraz adaptacje przyuczanie oraz dowód w postaci tego że przelano olej aż o 2 , byłem świadkiem wymiany.skrzynia pracuje bardzo fajnie lecz nie dawało mi spokoju to że jeżdżę tylko na trybie s ponieważ biegi na D zmieniaja się góra przy 1800 obr.pojechalem do zielonej góry do znanego na wszelakich forach o tej skrzyni Pana Kamila pn stwierdzìł że to kwestia tylko i wyłącznie oprogramowania skrzyni .PO jeździe stwierdzìł że asb jest sprawna ma delikatny luz (Ten typ tak ma)i że może Przy przełączania z p na r n D lekko drgnac.opisuje tu swoje problemy z tą skrzynia bo z auta jestem zadowolony i to bardzo mały przebieg silnik oszczędny a skrzynia jest fajna tylko te niskie obroty dodam że mam aktualnego soft asb z 2012 .ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu?Czy pozostaję jazda w trybie s pozdrawiam