Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop Hantek DSO1102B lub coś za 2200 PLN

07 Lis 2019 19:40 171 2
  • Poziom 5  
    Witam
    Planuje kupić oscyloskop do podstawowych zastosowań takich jak AVR, audio, naprawy RTV np zasilacze.
    Czy oscyloskop Hantek DSO1102B jest wart około 2300 PLN?
    Podoba mi się ponieważ łączy funkcje oscyloskopu i multimetru oraz można podłączyć go do komputera.
    Czy mógłby ktoś się podzielić opinią lub zaproponować coś podobnego?
  • Poziom 22  
    Akurat jestem świeżo po zakupie oscyloskopu cyfrowego. Z uwagi na to, że kupiłem zupełnie inny model odniosę się tylko do jednej rzeczy o której piszesz - współpraca z komputerem. Uważam, że to akurat najmniej użyteczna funkcjonalność. Pobawiłem się tym chwilę i uważam, że realne zastosowanie jest praktycznie żadne. To nie tak, że będziesz miał nagle oscyloskop z ekranem wielkości monitora. W moim przypadku działa to wolno, oscyloskop ciągle robi Start-Stop i nie ma opcji aby działało to w czasie rzeczywistym. Nie wiem, może chodzi Ci o coś zupełnie innego ale aby zrobić zrzut ekranu zdecydowanie prościej i szybciej jest podłączyć pendrive-a do oscyloskopu i nacisnąć jeden guzik. Ot taki bajer.
    Nie wiem, może u mnie jest coś nie tak i powinno to działać szybciej ale ja osobiście nie mam zamiaru zgłębiać dalej tego tematu.
    Niestety nie mam praktycznie żadnego doświadczenia i nie mogę ocenić tego Hantek-a ani nawet swojego urządzenia do innych bo nie mam punktu odniesienia i jestem amatorem. Do tej pory używałem przez 25 lat ruskiego C1-137 i też dawał radę w amatorskich zastosowaniach którymi od czasu do czasu się zajmuję. Ale jednak zdecydowanie oscyloskop cyfrowy to inny świat i komfort. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Browar333 napisał:
    Witam
    Planuje kupić oscyloskop do podstawowych zastosowań takich jak AVR, audio, naprawy RTV np zasilacze.
    Czy oscyloskop Hantek DSO1102B jest wart około 2300 PLN?
    Podoba mi się ponieważ łączy funkcje oscyloskopu i multimetru oraz można podłączyć go do komputera.
    Czy mógłby ktoś się podzielić opinią lub zaproponować coś podobnego?

Posiadam SHS806 już dobre kilka lat, ostatnio dzięki kolegom z EEVblog-u udało się go "zhakować " do wersji SHS815 ( 60 kontra 150MHz) , a że oscyloskop kupiłem za 1100 zł ( jako używany ale praktycznie nowy) to uważam że było warto.
    Na pewno Hantek ma większą rozdzielczość ekranu ale pamięć ma mniejszą.
    Na pewno te "skopometry " są bardziej funkcjonalne niż typowa cyfra "biurkowa" bo zasilanie bateryjne i funkcja multimetru, jednak w podobnej cenie biurkowiec będzie miał dużo lepsze parametry techniczne - coś za coś.
    W przypadku przetwornic zasilanie bateryjne się przydaje ( odpada problem z separacją od sieci) jednak należy pamiętać, że one nie mają separacji galwanicznej kanałów ( tak jak ma Tektronix THS710).
    Do rozdzielczości SHS806 się przyzwyczaiłem i jakoś mi to nie przeszkadza - mam Tektronixa biurkowca - po prostu wiem, że te oscyloskopy są z dwóch różnych światów i tak należy do tego podchodzić.
    Co do Hanteka - znajomy ma taki kilka lat ( nie pamiętam modelu) i jest zadowolony, SHS810 można upolować za około 2200 zł ( promocja) i przyznam szczerze że nie wiem co bym wolał SHS810 czy ten DSO1102B ( te oscyloskopy to jak wybierać między Skodą Superb i Passatem).