Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman/Kardon PM655 - awaria przedwzmacniacza gramofonowego

07 Lis 2019 19:55 93 5
  • Poziom 2  
    Witam panowie. Że tak powiem jestem początkującym grzebaczem i chciałbym sam zlokalizować usterkę w moim wzmacniaczu. Historia jest taka że podłączałem kupiony na bazarku gramofon i okazało się, że na wtyku chinch było zwarcie. Po odłączeniu go i podłączeniu mojego starego gramofonu przedwzmacniacz gramofonowy w moim Harmanie PM955 uległ awarii. Zamiast dźwięku są piski trzaski. Nadmieniam, że wcześniej był sprawny. Gdzie szukać usterki?
    Harman/Kardon PM655 - awaria przedwzmacniacza gramofonowego Harman/Kardon PM655 - awaria przedwzmacniacza gramofonowego
  • Poziom 12  
    Witam, czy masz jakiś schemat serwisowy tego wzmacniacza? Zacznij od sprawdzenia zasilania przedwzmacniacza. Jeśli napięcia są ok to sprawdź na płytce przedwzmacniacza czy elementy półprzewodnikowe się nie spaliły lub jakiś układ scalony wzmacniający sygnał.
  • Poziom 22  
    Cześć. Kawałek schematu z przedwzmacniaczami, sprzęt ma przycisk do wyboru wkładki MM MC, może tam coś nie łączy.
    Harman/Kardon PM655 - awaria przedwzmacniacza gramofonowego

No i zacząłbym od pomiarów napięć zasilających.
  • Poziom 2  
    Dzięki za schemat , zrobiło się tak na 100% po zwarciu na wejściu sygnału
  • Poziom 19  
    Sprawdż neonówką czy nie ma fazy na obudowie metal. być może jest przebicie z zasilacza na obudowe
  • Poziom 12  
    Oprócz napięć sprawdź tranzystory w sekcji MC AMP, masz tam dwa razy po cztery tranzystory na kanał lewy i prawy.