Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 220/380V 2.2kW nie startuje

07 Lis 2019 20:44 192 16
  • Poziom 3  
    Witam, silnik nie startuje pod obciążeniem jak mu lekko pomogę to idzie i można ciąć (jest zamontowany w krajzedze). Jak ściągnę pasek to od razu rusza. Silnik jest podłączony na 220V + kondensator 160uF, macie jakieś pomysły?
  • Poziom 38  
    Uszkodzony kondensator, może po prostu stracił swoją pojemność.
  • Poziom 29  
    Ten silnik ma za mały moment rozruchowy.
    Tak bywa gdy chce się podłączyć taki silnik na 1 fazę.
  • Poziom 3  
    Jest nowy dzisiaj zamontowany dokładnie są to dwa 100 i 60
  • Poziom 38  
    Maszyna nowo zbudowana czy stara i taka usterka ?
  • Poziom 3  
    Silnik dopiero kupiony bo miałem wcześniej 0.55kw był za słaby ten jak ruszy to idzie jak wściekły tylko nie mam zamiaru ciągle pchać tam paluchów bo nie raz miałem szyte.

Dodano po 13 [minuty]:

Jakubek56. To znaczy że nic się po radzi w tym przypadku?
  • Poziom 38  
    To nie trzeba było kupić odrazy na 230V tylko kombinować ? Teraz to ja bym ewentualnie spróbował albo dać większy kondensator i zobaczyć co się stanie, albo kosztowna opcja zabawa z falownikiem.
  • Poziom 3  
    No można było a ten mogę jeszcze oddać tylko kondensator mi zostanie.A kupiłem go dlatego że czytałem na forum że na pewno zadziała.

Dodano po 9 [minuty]:

Dołożyłem jeszcze 6uF (więcej nie mam) i jak parę razy włączę i wyłącze to startuje
  • Poziom 15  
    kuniu83 napisał:
    silnik nie startuje pod obciążeniem jak mu lekko pomogę to idzie i można ciąć (jest zamontowany w krajzedze).

Pod jakim obciążeniem :?:
    To przy uruchamianiu masz już kawałek drewna przystawiony do piły :?:
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    A w jaki układ masz podłączony silnik. Ma być w trójkąt dla napięcia 230V . Potrzebujesz do rozruchu kondensator 250 uf które się odłącza, a do pracy 100 uf.
  • Poziom 3  
    Nie sama tarcza bez drewna. Pasek nie jest mocno napięty ręką jak kręcę( bez zasilania ) to dość lekko idzie

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jest w trójkąt
  • Moderator Elektrotechnika
    kuniu83 napisał:
    A kupiłem go dlatego że czytałem na forum że na pewno zadziała.

Na forum zazwyczaj podłączenie silnika 3f na 230V jest polecane wtedy gdy ktoś ze względów finansowych nie ma innej możliwości. Na forum jest zawsze pisane że tracisz na mocy podłączając taki silnik ( mowa o 3f połączonym na 230V).
    Jeśli dysponujesz gotówką to jak nie masz zasilania trójfazowego kupujesz silnik na 230V odpowiedniej mocy do danego urządzenia.
  • Poziom 43  
    @Krzysztof Reszka Nie wiem , czy w Polsce sa dostępne tzw. ,,BoostStart". To kondensator np. 150µF z wbudowanym pozystorem - sam się odłącza. Bardzo popularne u mnie i tanie (12 -15$). Wspominałem o tym parokrotnie.
    Silnik 220/380V 2.2kW nie startuje
  • Moderator Elektrotechnika
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Krzysztof Reszka Nie wiem , czy w Polsce sa dostępne tzw. ,,BoostStart". To kondensator np. 150µF z wbudowanym pozystorem - sam się odłącza. Bardzo popularne u mnie i tanie (12 -15$). Wspominałem o tym parokrotnie.

Każde rozwiązanie jest dobre jeśli spełnia swoje zadania i jest co najważniejsze bezpieczne.
  • Poziom 19  
    kuniu83 napisał:
    dokładnie są to dwa 100 i 60

Połączone szeregowo czy równolegle.
  • Poziom 20  
    kuniu83 napisał:
    Tak jest w trójkąt
    Na pewno w trójkąt? Pokaż zdjęcie tabliczki podłączeniowej.
  • Poziom 3  
    Witam pomogło dołożenia 100uF do rozruchu piła startuje nie mam jak sprawdzić czy się silnik nie grzeje podczas dłuższej pracy bo u mnie dzisiaj pada a sprzęt pod chmurką stoi jak tylko będzie możliwe sprawdzę i napisze wielkie dzięki za pomoc.