Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator AVR MK2 ISP WIN 7,10

07 Lis 2019 21:13 111 2
  • Poziom 20  
    Witam, mam pewien problem z moim programatorem odczytuje napięcie układu- z resztą błędnie bo 3.3V a jest 5V i nie wchodzi w tryb programowania. Dzieje się to zarówno pod WIN 10 AS 7.0 jak i WIN7 AS 6.0 gdzie parę lat temu udawało mi się wgrywać programy ale z kolei nie tworzyły się hex. Programator leżał 3 lata w szufladzie przed włożeniem wszystko działało, wsad aktualizowałem do wersji 1.18 projektu LUFA sprawdzałem taśmę jest ok wszystko przewodzi do uC z chwilą kliknięcia read sygnature miernikiem sprawdziłem RST spada poniżej 2V. Sprawdzałem miernikiem inne sygnały MISO, MOSI, SCK- widzę na mierniku zmianę a na MISO i MOSI miernikiem pewnie nie da się uchwycić z uwagi na uśrednianie pomiaru. AS 7.0 widzi normalnie programator a na samym programatorze świeci się dioda że jest gotowy do pracy ta bliżej gniazda USB. Jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić. Płytka stykowa jest ta sama co kiedyś działała jak testowałem program na niej sam uC też podmieniałem na inny. Normalnie ręce opadają sprawdziłem dosłownie wszystko, nawet wgrywałem wsad do programatora 1.11 bo taki był na płycie dołączonej jako zapasowy i na nim to samo...
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Skoro to klon to sprawdziłbym przede wszystkim czy posiadany wsad do programatora współpracuje z daną wersją AS. Zwykle nowsza wersja AS wymaga uaktualnienia wsadu programatora. Jeśli nie masz odpowiedniej wersji wsadu, to często pojawiają się problemy o jakich piszesz. Oczywiście zawsze warto też wykluczyć najbanalniejszą przyczynę, czyli błędne połączenia.
  • Poziom 20  
    tmf napisał:
    Skoro to klon to sprawdziłbym przede wszystkim czy posiadany wsad do programatora współpracuje z daną wersją AS. Zwykle nowsza wersja AS wymaga uaktualnienia wsadu programatora. Jeśli nie masz odpowiedniej wersji wsadu, to często pojawiają się problemy o jakich piszesz. Oczywiście zawsze warto też wykluczyć najbanalniejszą przyczynę, czyli błędne połączenia.

Jeśli chodzi o wsady mam tylko pliki hex z internetu, oryginalny na płytce CD.
    Na tym oryginalnym który jest do wersji 5 dało się połączyć na 6 a teraz nie daje się.
    To mnie bardzo zastanawia bo od tamtego czasu nic na tym laptopie (WIN 7 64 bit) nie zmieniło.
    Na stacjonarnym próbuję na WIN 10 64bit i 7 i tu próbowałem różne hex jeden opisany jest ze do AS 7 inny że to projekt LUFA wszystkie ściągane z internetu, więc mogą być wadliwe ale wydaję mi się ten oryginalny powinien czytać sygnaturę i procesor pod AS6 jak kiedyś. Połączenia przedzwoniłem miernikiem i są rzecz jasna sprawne i poprawne.
    Wgrałem z kolei AS 5.1 na WIN10 i wsad oryginalny dostarczany na płycie i dostaje błędy o braku połączenia z programatorem.

13:01:19: [ERROR] USB driver attach timed out, ModuleName: TCF (TCF command: Tool:connect failed.)
    13:01:20: [ERROR] Unable to connect to tool context: 'Atmel.VsIde.AvrStudio.Services.TargetService.TCF.Internal.Services.Remote.ToolProxy+ToolContext'.

Spróbować jeszcze z systemem WIN XP 32 bit i wersją najniżej dostępną??
    # USB driver attach timed out