Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki włącznik do silnika 5,5 kW

07 Lis 2019 23:29 183 9
  • Poziom 2  
    Cześć mam problem, potrzebuję pomocy, mam starą krajzegę odziedziczoną po dziadku do tej pory spisywała się dobrze ale uszkodzeniu uległ włącznik. Sąsiad elektryk stwierdził że założy mi nowy ale muszę kupić włącznik do silnika 3 fazowego, niestety nie powiedział jakiego rodzaju ma być ten włącznik. Stary włącznik odpalał silnik na dwa razy więc z tego co wyczytałem na forum musi on być typu gwiazda trójkąt.
    Proszę o podanie jakiegoś konkretnego modelu który nadawał by się do tego silnika.

W załączenia przesyłam tabliczkę znamionową z silnika.
    Jaki włącznik do silnika 5,5 kW
  • Poziom 15  
    Tylko czy ten silnik da się przełączać w gwiazda trójkąt. Bo z tabliczki znamionowej to nie wynika.
  • Poziom 11  
    Z tabliczki wyraźnie widać że tylko trójkąt.

Dodano po 6 [minuty]:

Prąd z tabliczki to 11,3 A spoko wyłączniki 20 A. chyba że będzie włączany co chwilę, to lepiej większy.
  • Poziom 2  
    Skoro mój silnik to tylko trójkąt to ten włącznik z linku powyżej się nie nadaje. Czy dobrze rozumiem że włącznik musi być tylko pod silnik typu trójkąt co najmniej 20A?
  • Poziom 24  
    Skoro stary "odpalał ma dwa razy" to znaczy że silnik tavzej jest gwiazda/trójkąt. Proponuje zdjąć pokrywę i zrobić zdjęcie zacisków. Jeżeli jest ich sześć i nie ma mostków pomiedzy, to będzie potwierdzenie powyższego.
  • Poziom 2  
    Niestety dostęp do silnika będę miał jutro i dlatego chciałbym już wtedy mieć wyłącznik aby go zamontować.
    Czy taki by się nadałLink
  • Moderator Elektrotechnika
    Tu jest dokładnie temat opisany wystarczy przeczytać: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1298087.html
    Tabliczka znamonowa silnika wszystko wyjaśnia i nie trzeba mieć dostępu do silnika aby stwierdzić potrzebę zastosowania przełącznika gwiazda/trójkąt.
    Tak ten przełącznik będzie dobry.
    Temat zamykam.