Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to da radę zadziałać?

08 Lis 2019 00:53 126 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam taką rozkminkę, mam płytę główną ASRock 980DE3/U3S3 R2.0 (CPUSocket) i chciałbym ulepszyć trochę komputer więc chcę kupić Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 lub Gtx 1060 6gb MSI i nie mam pojęcia czy to w ogóle zadziała.
    A co do reszty sprzętu który mam aktualnie to:
    Procesor: AMD FX-8320
    RAM: 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 801MHz
    Karta graficzna: 1024MB ATI AMD Radeon HD 6900 Series (Chcę się jej pozbyć bo na nie wiele wystarcza..)

Pozdrawiam!

• Poziom 43  
    No a czym to wszystko zasilasz?
  • Poziom 2  
    sosarek napisał:
    No a czym to wszystko zasilasz?

Zasilanie to CHIEFTEC APS-500SB 500W
  • Poziom 39  
    Zasilacz wystarczy tylko pytanie czy procesor nadal nie będzie Cię ograniczał, bo procesor do tego GTX'a masz trochę słaby.

Podaj jeszcze model karty którą posiadasz bo były 6950, 6970, 6990 ... napisałeś tylko z jakiej serii pochodzi karta. Niemniej jednak z której by nie była 1060 jest dużo wydajniejszą kartą.
  • Poziom 2  
    Czyli mógłbym wymienić teraz kartę graficzną bez problemu, a procesor w późniejszym czasie na jakąś i5 lub i7. Chociaż mam płytę ASRocka to chyba na jakiś lepszy AMD muszę wymienić...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Karta powinna działać na tej płycie, ale może konieczna być aktualizacja BIOSu.

Co do zmiany procesora to na obecnej płycie zamontujesz tylko procesory AMD na posiadaną podstawkę.
    To czy płyta jest firmy AsRock, Asus czy MSI nie ma znaczenia. Od tego jakie procesory obsługuje dana płyta
    zależy socket czyli gniazdo oraz chipset płyty głównej. Listę kompatybilnych procesorów z daną płytą
    znajdziesz na stronie producenta płyty pod danym modelem.

Wymiana procesora na tej płycie nie ma już wielkiego sensu. Konieczna będzie zmiana całej platformy.