Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LM2675 nietypowe zastosowanie jaki sens ?

08 Lis 2019 10:01 141 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Spotkałem się z nietypowym zastosowaniem tego układu .
    Zastanawiam się jaki sens takiego zastosowania w urządzeniu które próbuję naprawić .
    Na rysunkach widać różnicę . Feedback połączony jest do masy a na wyjściu jest napięcie praktycznie wejściowe (ok 28V).

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    jarbia napisał:
    Feedback połączony jest do masy a na wyjściu jest napięcie praktycznie wejściowe (ok 28V).
    Nie miało by to sensu ale może nie przeanalizowałeś dokładnie i trafiłeś na takie rozwiązanie:
    LM2675 nietypowe zastosowanie jaki sens ?

Chyba że masz układ który z założenia nie miał stabilizować napięcia.
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie .
    Układ jest taki jak na moim rysunku .Jak wrócę z pracy dołaczę zdjęcie płytki widać będzie dość dokładnie.
    Też mi to wygląda na to ,że układ nie ma stabilizować 5 V ,tylko po co zastosowali
    LM 2675 M5.0 a nie Np LM2675 Adjustable bo też taki jest albo jeszcze jakiś inny ?
    Na płytce jest dodatkowy stabilizator 5V do zasilania logiki sterującej tym LM.
    To tak wygląda jakby ten 2675 miał pracować jako sterowany stabilizator na ok 28v ??!

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    jarbia napisał:
    Też mi to wygląda na to ,że układ nie ma stabilizować 5 V ,tylko po co zastosowali
    LM 2675 M5.0 a nie Np LM2675 Adjustable bo też taki jest albo jeszcze jakiś inny ?
    Jeśli GND i FB są zwarte razem do masy to układ nie kontroluje napięcia i tracimy jakąkolwiek możliwość sterowania wypełnieniem, więc nie ważne którą wersję LM2675 wstawią. Jeśli układ nie kontroluje napięcia to może prąd, jakiś ogranicznik jest wbudowany. Może pracuje jako klucz high-side z ogranicznikiem prądu, sterowany sygnałem on/off

Na pewno nie jest to stabilizator -5V?
  • Poziom 9  
    Załączam zdjęcie płytki.

Na anodzie diody schottky 2 jest napięcie +28,5V które jest połączone ze źródłem tranzystora sterującego na drugiej płytce urządzenia.(nie ma na zdjęciu).