Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pompą do ogrzewania podłogowego

08 Lis 2019 10:02 186 6
 • Poziom 2  
  Witam, obecnie przy kotle pelletowym mam 2 pompy. Jedna do CWU, druga podaje wodę na układ grzejny. Sterowane sterownikiem pieca. Uruchamiają się po osiągnięciu temperatury kotła min 40st.
  Mam jeszcze trzecią pompą przy mieszalniku podłogówki ( w innym pomieszczeniu), która jak się okazuje pracuje "na okrągło". No i gdy termostat pokojowy wyłączy piec to pompa zamiast zostawić ciepłą wodę w podłogówce, wypycha ją wyciągając zimną już wodę z kotła

  Czy jest dostępny jakiś sterownik, bezprzewodowy, gdzie nadajnik podepnę pod zasilanie pompy przy piecu. Gdy wykryje, uruchomienie pompy przy piecu wyśle sygnał do odbiornika zamontowanego przy pompie podłogowej i ją uruchomi?

  Będę wdzięczny za pomoc.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 2  
  Dziękuję, tylko, ze pompami przy piecu operuje sterownik pieca.
  Gdzie teraz miałbym wpiąć kolejny czujnik temperatury kotła?

  Myślałem bardziej o jakimś nadajniku, który w momencie zasilania pompy piecowej poda sygnał do odbiornika przy pompie podłogowej i ją uruchomi.

  P.S. chodzi o coś bezprzewodowego. Rozdzielacz podłogówki jest w innym pomieszczeniu niż kotłownia.
 • Admin grupy komputery
  Jeśli załączysz pompy przy kotle, to automatycznie wymusisz obieg przy mieszalniku podłogówki, tam też wzrośnie temperatura, więc czujnik możesz założyć na sam mieszalnik.
  Ustawić go na start pompy np. przy temperaturze 20°C.
  Można też zastosować inny sterownik i zadać temperaturę włączania i wyłączania pompy, ewentualnie założyć zwykły programator czasowy (załączać pompę o danej porze dnia).

  Innego, gotowego rozwiązania nie znam, ale gdybym chciał koniecznie zrobić to bezprzewodowo, to zakupiłbym zwykły włącznik bezprzewodowy 230V i zespolił go z jakimś przekaźnikiem przy pompie kotła.

  Jeśli masz w miarę nowoczesny piec ze sterownikiem, to dopytaj u producenta, czy nie mają gotowych rozwiązań w sprzedaży jako dodatkowe moduły.
 • Poziom 2  
  Zastanawiam się nad zastosowaniem nadajnika radiowego zamel RNP01 przy wyjściu na pompę pieca, a do pompy podłogowej założyż gniazdo RWG-01.
 • Poziom 2  
  Rozwiązanie ze wskazanym wyżej zestawem działa bez uwag.
  Pozdrawiam