Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kosiarki eletryczne Hondy HRE

08 Lis 2019 12:03 570 5
  • Poziom 12  
    Czy ma ktoś wiedzę i lub doświadczenie w użytkowaniu i naprawach kosiarek elektrycznych honda? Czy tam jest silnik indukcyjny, czy komutatorowy silnik i pasek. Czy napęd ma sprzęgło w przypadku uderzenia noża w kamień. Jak jest z trwałością tych kosiarek. W sieci nie ma zadnych opinii poza reklamą. Kosztuje trochę i nie wiem czy warto inwestować. Miałem wcześniej boscha rotak to pożyła 6 lat. Póżniej Gardena powermax tylko 4 lata. Nie chcę spalinowej bo trawnik tylko 300m2. Rozważałem również NAC LE16-40-SI-G. Jest tańszy od hondy ale może lepiej dopłacić. Pomoże ktoś zdecydować?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 16  
    Powinna mieć silnik indukcyjny,cena kosmiczna ale płacimy za napis,Naca sobie daruj,zobacz jeszcze AL-KO 34E z silnikiem indukcyjnym
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    |Mam hondę hre 370 kilka lat,jest tam zwykły silnik indukcyjny z kondensatorem,brak sprzęgła,plastikowa obudowa,lekka poręczna kosiarka,kółka nie łożyskowane.Trochę droga jak na kosiarkę elektryczną.A jeszcze istotne,w silniku łożyska obsadzone są w metalowym korpusie silnika,także wymienić je w miarę łatwo,w Bosch Rotak z tego co pamiętam łożyska w silniku są obsadzone w plastiku i w przypadku zatarcia łożyska i nie wymiany na czas uszkodzeniu ulega obudowa łożyska i kosiarka do wyrzucenia
  • Poziom 12  
    Pojechałem do sklepów z serwisem. Wybór kosiarek elektrycznych tylko dwie marki. Stiga, bo mają autoryzowany serwis i sprzedaż ich produktów, jednak serwisant powiedział, że nie tanie naprawy i mają silnik indukcyjny. Natomiast druga to JakMet polska produkcja również silnik indukcyjny. Wygląda solidnie, koła masywne na dwóch łożyskach każde z gumową opaską. Pełny dostęp do części w rozsądnych cenach. Nawet instrukcja jak dawno temu. Schemat elektryczny, schemat mechaniczny jak poskładać całość i detale. Wykaz części zamiennych. Wybrałem najmocniejszą wersje CR 1900. Silnik 1.9 KW nóż 38 cm. Model CR to model z centralnym podnoszeniem. Serwisant podpowiedział że wyłącznik w wersjach 1700 i 1900 wysiada. Dobrze wiedzieć, zamontuje sobie stycznik i przy okazji wyłącznik termiczny. Ma ktoś może pomysł na ile stopni Celsjusza powinien być termik. No a czas pokaże ile to warty sprzęt.

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Po wypowiedzi larson04, że honda ma korpus silnika cały z metalu, nie wytrzymałem i otworzyłem mojego JakMet i bardzo się ucieszyłem widząc cały silnik w metalu, ogromny silnik. I jest miejsce na stycznik.

Kosiarki eletryczne Hondy HRE Kosiarki eletryczne Hondy HRE Kosiarki eletryczne Hondy HRE
  • Moderator sekcji Technicznej
    Eksploatuję kosiarki od dobrych kilkunastu lat i nie mam zamiaru płacić za nazwę. Według mnie nie warto. Dlatego przed kilku (pewnie z osiem) laty kupiłem 2 kosiarki no name (mam dwie różne działki, nie opłaca się sprzętu przewozić) na jesiennej wyprzedaży w markecie po 130 PLN sztuka i do dzisiaj mi służą, chociaż noże mają już tylko połowę szerokości z powodu ostrzenia. Owszem, miałem parę usterek (oberwane połączenia na silniku), ale naprawa nie wymagała wymiany żadnych części, nawet kondensatory wciąż są oryginalne.

Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie, ja tam szpanował na ogródku nie będę.
  • Poziom 12  
    Kosiarka kupiona zamykam temat.