Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel internetowy, spadek szybkości internetu

08 Lis 2019 12:54 168 7
  • Poziom 18  
    Cześć,
    męczę się z szybkością internetu po kablu. Mam doprowadzony internet światłowodowy 300mb/s do domu. Z rutera mam kablami internet rozprowadzony do każdego pokoju do gniazdka. I teraz tak od gniazdka internetowego w pokoju chciałem puścić internet po kablu do TV. Jako że tv powiesiłem na ścianie to kable wmurowałem w ścianie. Kabel internetowy nowy kategorii 5E. Mam zaciskarkę do wtyczek. Wtyczki zrobione, podłączyłem z jednej strony do gniazdka z drugiej do laptopa i test szybkości max 90 mbit/s. Sprawdziłem kabel multimilimetrem czy wszędzie jest połączenie i było. Dla sprawdzenia podłączyłem do tego samego gniazdka kabel orginalny z wtyczkami zrobionymi fabrycznie. Test internetu to 310 mbit/s. Co robię źle ? W sypialni mam ten sam problem z tv na ścianie, laptop po tym kablu nie chce się połączyć z ruterem na 1000mbitów tylko na 100.
  • Poziom 19  
    Co to za ruter i czy w ogóle obsługuje 1Gb? Może kable są za długie, bo przy dobrych komponentach maksimum 100 m może być.
  • Poziom 30  
    W jakiej kolejności zacisnąłeś przewody we wtyczkach?
  • Poziom 18  
    Router obsługuje 1gb/s, ponieważ na fabrycznym kablu wyciąga 310mbit A połączenie komp - komp nawet 800mbit.

Zacisnalem obie wtyczki w taki sposób:
    Biało niebieski
    Niebieski
    Biało pomarańczowy
    Pomarańczowy
    Biało zielony zielony
    Biało brązowy
    Brązowy.
    Ale co to za różnica w jakiej kolejności skoro obie wtyczki są tak samo zaciśnięte?
  • Poziom 2  
    Zaciśnij kable w standardzie T568A lub T568B i nie będziesz miał problemów z przepustowością łacza LAN.
  • Poziom 19  
    massi napisał:
    Router obsługuje 1gb/s, ponieważ na fabrycznym kablu wyciąga 310mbit A połączenie komp - komp nawet 800mbit.

Zacisnalem obie wtyczki w taki sposób:
    Biało niebieski
    Niebieski
    Biało pomarańczowy
    Pomarańczowy
    Biało zielony zielony
    Biało brązowy
    Brązowy.
    Ale co to za różnica w jakiej kolejności skoro obie wtyczki są tak samo zaciśnięte?

Przy tej prędkości to nie jest bez znaczenia, czy żyły są skręcone w parze czy nie.
  • Poziom 30  
    Nooo to nic dziwnego, ze karta nie chce sie połączyć na 1Gbps i masz problem z przepustowością.

Chyba najbardziej powszechnym jest Annex B:
    Biało Pomarańczowy
    Pomarańczowy
    Biało Zielony
    Niebieski
    Biało Niebieski
    Zielony
    Biało Brązowy
    Brązowy

I musi działać ;)
  • Specjalista Sieci, Internet
    @massi
    marci4 napisał:
    Chyba najbardziej powszechnym jest Annex B

Dodam, że musi być ten wariant na każdym styku, każdym porcie, każdym gniazdku i każdej wtyczce w każdym przewodzie i łączeniu.

Cała instalacja sieciowa do sprawdzenia.