Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informatyk- czy iśc w tym kierunku?

08 Lis 2019 13:24 99 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
    Mam do was kilka pytań odnośnie informatyki. Wiem, że to słowo informatyk jest słowem ogólnym. Do czego zmierzam.
    Jestem pracownikiem pewnej instytucji, chcąc nie chcąc musiałem zostać "informatykiem" w tej firmie.

Moje zadania polegają na zgłaszaniu problemów przez Jire, kontrole drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, instalowanie/przeinstalowanie systemów operacyjnych, instalowanie sterowników do urządzeń,"sprawdzanie" sieci, itp.

Zaznaczam że nie mam w ogóle wykształcenia informatycznego. Wiedza bardzo mała, ale jakoś daje radę. Bardzo pomocny jest wujek google.

Mam możliwość podniesienia kwalifikacji z informatyki, pracodawca może zwrócić część kosztów(do 80%) przeze mnie poniesionych na dokształcenie.

Moje pytanie czy wybrać studia podyplomowe czy licencjackie?
    Wydaje mi się że robienie co roku podyplomówki mija się z celem, chodź mogę się mylić
    Zależy mi na zdobyciu jak największej wiedzy.
  • Poziom 9  
    Nie idź. Na rysunku jest dużo informatyków bez studiów. Jestem w 1 klasie i trochę żałuję tego wyboru. Jeżeli masz możliwość to kształć się w kierunku który lubisz. Możliwe że będzie się to wiązało z mieszkaniem w internacie.
  • Poziom 2  
    Ja mam 40 lat i studia pokończone, chciałbym dokształcić, nawet z zamiarem zmiany pracy(to odległa przyszłość). Skoro mam taka możliwość to grzechem by było z niej nie skorzystać.