Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używany wzmacniacz stereo do 300 zł

08 Lis 2019 16:59 102 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jako kompletny laik w tym temacie chcę zakupić używany wzmacniacz w prezencie dla bliskiej osoby. Czas niestety mnie goni i nie jestem w stanie doedukować się na tyle, by samemu dokonać świadomego wyboru. Planuję zakup przez serwis aukcyjny, najlepiej allegro.
    Wzmacniacz ma napędzać dwie kolumny Polaris 180 (stara rodzima konstrukcja, podobno całkiem dobrej jakości) i umożliwić w miarę komfortowe słuchanie rocka/metalu/innej muzyki gitarowej w zaciszu niewielkiego salonu. Jako źródło dźwięku posłuży telewizor Samsung UE40J6240AW + jakiś DAC. Oczywiście za te pieniądze cudów nie ma co się spodziewać, zależy mi tylko na poprawnej jakości dźwięku w tym przedziale cenowym. Ososba obdarowywana melomanem nie jest, a z racji małego pokoju i sąsiadów duża moc nie jest wymagana.
    Edit. Polecono mi Kenwood KA-3020, warto?
    Za wszelkie sugestie będę dozgonnie wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Wspierając polską historię i myśl techniczną, poszukiwania można zacząć od produktów "Unitry". Są zwykle tańsze niż założony przez Ciebie budżet, ale kilka z nich gra bardzo przyjemnie i zdecydowanie są warte uwagi. Jeśli wolisz tak zwany zachodni sprzęt, to radzę skupić się na konstrukcjach sprawdzonych, firmowych i pochodzących ze "złotego okresu". Wśród firm, które na pewno warto brać pod uwagę są na przykład: Yamaha, Marantz, Kenwood, Rotel, Nad, Pioneer, Denon, Onkyo, itp. Pomijając preferencje akustyczne, znany sprzęt zwykle łatwiej naprawić, dokupić do niego części i akcesoria, a nawet odprzedać - jak postanowisz zmienić system.

Polecanie konkretnego wzmacniacza "w ciemno" właściwie nie ma sensu, bo każdy z nas słucha innej muzyki, ma zupełnie inne preferencje i wzorzec idealnego brzmienia, w końcu różnimy się znacznie pod względem fizjologicznym i najzwyczajniej w świecie słyszymy zupełnie inaczej. Radzę więc wybierać sprzęt audio wyłącznie na podstawie odsłuchu. Reasumując, na ślepo można polecić jedynie coś, co prawdopodobnie zagra bardzo dobrze - trzeba to mieć zawsze na uwadze. Jeśli więc nie boisz się odsłuchów, to pewnie zaproponujemy kilka sprawdzonych konstrukcji do sprawdzenia.
  • Poziom 2  
    Ponieważ będę kupował na odległość, odsłuch raczej nie wchodzi w grę. Budżet jest celowo niski, aby w razie nie trafionego wyboru nie żałować za bardzo wydanych pieniędzy. Sprzęt ma przede wszystkim działać i nie masakrować klasyków cięższych brzmień. Skupię się w takim razie na polecanych producentach i jak najlepszym stanie technicznym- jeśli brzmienie nie trafi w gusta, trudno, przynajmniej będzie cokolwiek do czasu, aż trafi się okazja na bardziej spersonalizowany zakup. Dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 31  
    Roman Jones napisał:
    ma przede wszystkim działać i nie masakrować klasyków cięższych brzmień.
    W tej sytuacji dość pewna brzmieniowo w cięższej klasyce jest Yamaha AX500. Nieco nowsza ale nieznacznie gorsza brzmieniowo Yamaha AX570 (ma pilota). Yamahy zwykle grają czysto, dynamicznie i ostro. Wzmacniacz będzie więc w stanie oddać dobry bas i przejrzyste tony wysokie także przy niższych i średnich głośnościach. Być może wzmacniacz wydaje się zbyt spory, ale... Zestaw Polaris 180 trzeba solidnie zasilić, żeby dobrze zagrał. Te kolumny z Yamahą powinny stworzyć czytelną i przejrzystą przestrzeń dźwiękową.
    Roman Jones napisał:
    ...i jak najlepszym stanie technicznym
    A jak sprawdzisz to na odległość? Chyba, że kupisz sprzęt z gwarancją i możliwością zwrotu?
  • Poziom 2  
    Mobali napisał:
    A jak sprawdzisz to na odległość? Chyba, że kupisz sprzęt z gwarancją i możliwością zwrotu?

Taki był plan. Miałem szczęście i udało mi się znaleźć w okolicy sprzedawcę, który umożliwi mi odsłuchanie Yamahy AX5000 i dwóch modeli Kenwood przed zakupem. Dla potomności dam jutro znać na czym stanęło i jak odczucia.