Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP m6 1104eo - Nieładująca się bateria

08 Lis 2019 17:37 129 7
  • Poziom 3  
    Witam, posiadam laptopa HP ENVY m6 1104eo i mam problem z ładowaniem baterii.

Wszystko zaczęło sir od tego, że bateria przestała się ładować, windows dawał komunikat "podłączony nie ładuje", z powodu, że miała już ona swoje lata stwierdziłem, że kupię zamiennik GreenCell (nowego oryginału nie znalazłem). I tutaj pojawia się problem, kiedy włożyłem GreenCella do laptopa i podpiąłem zasilanie, laptop włączył się jednak dioda zasilania nie zapaliła się, windows zachowuje się tak jak gdybym nie podpiął zasilacza, widoczny jest on jedynie w menadżerze urządzeń.

Zasilacze (bo testowałem 2) na pewno są sprawne, bo laptop uruchamia się na zasilaczu bez baterii.

Podsumowując:
    GreenCell - laptop nie widzi zasilacza
    brak baterii - laptop włącza się bez problemowo

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 17  
    Wykonaj reset CMOS.
    Czy rozpoznawalna jest bateria i zasilacz w biosie jak są "razem"?

Dodano po 8 [minuty]:

Maxi18224 napisał:
    I tutaj pojawia się problem, kiedy włożyłem GreenCella do laptopa i podpiąłem zasilanie, laptop włączył się jednak dioda zasilania nie zapaliła się, windows zachowuje się tak jak gdybym nie podpiął zasilacza, widoczny jest on jedynie w menadżerze urządzeń.

Może bateria jest na tyle naładowana że nie "przyjmuje" prądu ładowania???
  • Spec od monitorów
    Battery Monitor "coś gada" o tym nowym Aku ?

Cytat:
    windows dawał komunikat "podłączony nie ładuje"

:?: mozliwe uszkodzenie na płycie , pomiary.

p.s
    HP ENVY m6-1104eo Link_specyfikacja
    Service Guide HP M6- obejmuje cpu Intel i AMD Link
    Intel podzespoły
    HP Envy m6-100x
    Cytat:
    MB: Compal LA-8711P (QCL50), r1.0
    CPU: i5-3210M (SR0MZ)
    GPU: 216-0833000
    PCH: BD82HM77 (SLJ8C)

Mozliwa płyta na platformie AMD cpu (qcl50 LA-8712p rev.?) Link
    lub AMD LA-8331p
    Link
  • Poziom 3  
    Nie widze w biosie zasilacza, jadnak chyba bios po prostu go nie pokazuje, bo kiedy odpalilem laptopa bez baterii to i tak zasilacza nie było.

Bateria jest wykrywana poprawnie, przywróciłem ustawienia fabryczne w biosie, nie ma efektów.

Bateria ma 23%, wiec musi sie ładować

Dodano po 12 [minuty]:

O jaki battery monitor chodzi?

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze to, że kiedy właczma laptop bez baterii dioda ładowania jest biała, ze starą baterią - pomarańczowa, z GreenCell - wogle sie nie świeci

Dodano po 5 [minuty]:

Posiadam zestaw z intelem
  • Poziom 3  
    lisek napisał:
    Battery Monitor "coś gada" o tym nowym Aku ?

zrobiłem test z filmu na yt, wykrył tylko błędy związane z wyłączoną bezczynnością dysku i "Urządzenie USB nie przechodzi w stan wstrzymania selektywnego", więc nic ważnego.

Jednak zrobiłem testy oprogramowaniem od HP, w przypadku baterii starej zasilacz jest oznaczony jako sprawny, kiedy włożę nową baterię test wykrywa problem zasilacza. Stanu baterii testy te nie pokazywały, było napisane "anulowane"

Czy możliwe jest żeby bateria była niekompatybilna z zasilaczem?

Dodano po 9 [minuty]:

Dla starej baterii natomiast test powercfg -energy wyrzucił taki błąd:
    "Bateria:Nieznana pojemność baterii
    Nie można było ustalić pojemności baterii. Może to wskazywać na problem z oprogramowaniem układowym (BIOS).
    Identyfikator baterii 00000 00/00/1980"
  • Spec od monitorów
    Taką kupiłeś
    HP Envy M6-1103TX M6-1104EE M6-1104EIA M6-1104EO Laptop 4400mAh
    Laptop HP m6 1104eo - Nieładująca się bateria Laptop HP m6 1104eo - Nieładująca się bateria
    * na ebay 23_funy
  • Poziom 3  
    lisek napisał:
    Taką kupiłeś

Kupiłem taką:
    HP 32

Czytałem, że jest kompatybilna z ENVY M6 możliwe, że akurat nie z moją wersją. No cóż, trzeba uczyć sie na błędach

Dodano po 10 [godziny] 4 [minuty]:

Po zaistnialej sytuacji wolę się spytać, czy ta bateria będzie odpowiednia do mojego laptopa?

https://allegro.pl/oferta/bateria-akumulator-...2567?utm_medium=app_share&utm_source=facebook