Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic II - popychacz w głowicy do czego służy

08 Lis 2019 18:43 234 12
  • Poziom 14  
    Witam proszę o informacje do czego służy popychacz znajdujący sie w pokrywie zaworowej jest to w pokrywie zawodowej 1,6 16v

renault scenic II - popychacz w głowicy do czego służy renault scenic II - popychacz w głowicy do czego służy

z góry dzięki za informację...
  • Poziom 25  
    To z silnika 2.0 16v na bezpośrednim wtrysku ? Wyglada jak Napęd i popychacz pompy wysokiego ciśnienia.
  • Moderator Samochody
    lukasz12345678910 napisał:
    To z silnika 2.0 16v IDE ? To jest Napęd i popychacz pompy wysokiego ciśnienia.

Nie nie to jest pod, nie nad wałkiem i jest to w zwykłym 1.6.

Sam się kiedyś zastanawiałem ale nie miałem czasu, więc ciekaw jestem co to faktycznie jest.

Ale moim zdaniem tłumik dla wałka.
  • Poziom 28  
    To jest w pokrywie. Ma to jakiś związek z odmą i separacją oleju.
  • Moderator Samochody
    mod22 napisał:
    To jest w pokrywie. Ma to jakiś związek z odmą i separacją oleju.

Racja, ale nie kojarzę teraz na 100% czy wpokrywie niema żadnego kanały tylko sama sprężyna i szklanka.
  • Poziom 25  
    Faktycznie. Podglądałem zdjęcia w internetach i niektóre mają takie coś. Tylko krzywki tego popychacza są przesunięte względem krzywek wałka rozrządu. Pod tym popychaczem jest jakas sprężyna? Bo widzę też kanał w głowicy w tym miejscu. Myślę że jest tam olej i tłumi przeskoki wałka żeby zminimalizować szarpanie paska rozrządu.
  • Moderator Samochody
    lukasz12345678910 napisał:
    tłumi przeskoki wałka żeby zminimalizować szarpanie paska rozrządu.

O tym właśnie mówię, to miałem na myśli pisząc tłumik.
  • Moderator Samochody
    szymitsu21 napisał:

Tłumik oparty na tłoczku, skaczącym po kwadratowej krzywce? To raczej generator drgań by był... Starsze silniki miały te same bebechy głowicy, ale z innym układem odmy - może to faktycznie pompka oleju jest.
  • Poziom 25  
    Krzywki kwadratu są przesunięte o 45 stopni względem krzywek wałka rozrządu. Jeżeli jest tam sprezyna to toretycznie wałek wydechowy powinien kręcić się z mniejszymi przeskokami.
  • Moderator Samochody
    robokop napisał:
    szymitsu21 napisał:

Tłumik oparty na tłoczku, skaczącym po kwadratowej krzywce? To raczej generator drgań by był... Starsze silniki miały te same bebechy głowicy, ale z innym układem odmy - może to faktycznie pompka oleju jest.

Oglądałem to kiedyś i nie było tam żadnego kanału olejowego ani nic.
  • Poziom 8  
    to jest po to zeby wałek nie skakał jak kfzr pada.
  • Poziom 25  
    szymitsu21 napisał:
    robokop napisał:
    szymitsu21 napisał:

Oglądałem to kiedyś i nie było tam żadnego kanału olejowego ani nic.

A ten kanał co widać pomiędzy świecami?
  • Moderator Samochody
    O ile dobrze pamiętam to do smarowania krzywki, ale nie jestem pewny. Już chwilę temu to było.