Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet i telewizja z jednego gniazda TV

08 Lis 2019 19:12 48 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zaznaczę na początku, że jestem kompletnie zielony w temacie wszelkich instalacji kablowych.
    Przeprowadziłem się jakiś czas temu do nowego mieszkania. Posiadam w nim gniazdo RTV, do którego został podłączony internet przez kabel koncentryczny do routera. Zastanawiam się czy za sprawą odpowiedniego rozgałęźnika dałoby radę poprowadzić jeden kabel koncentryczny do routera (tak jak jest w tej chwili), a drugi do telewizora?
  • Poziom 35  
    onionMaster napisał:
    ... Zastanawiam się czy za sprawą odpowiedniego rozgałęźnika dałoby radę poprowadzić jeden kabel koncentryczny do routera (tak jak jest w tej chwili), a drugi do telewizora?

To zależy od dostawcy. Korzystałem kiedyś z "kablówki" gdzie aby mieć pakiet TV trzeba było mieć dekoder ale jednocześnie w paśmie niekodowanym dostawca dostarczał darmową telewizję naziemną. Wtedy taki wariant, o który pytasz wchodził w grę.
    Musisz się dowiedzieć u dostawcy albo podaj na forum nazwę dostawcy i rejon to może ktoś potwierdzi bo wróżkami to nie jesteśmy.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Musisz się dowiedzieć u dostawcy albo podaj na forum nazwę dostawcy i rejon to może ktoś potwierdzi bo wróżkami to nie jesteśmy.

Dostawcą jest Inea, a mieszkanie znajduje się na poznańskim Łazarzu. Z tego co słyszałem od poprzedniej osoby tam mieszkającej posiadała ona darmową telewizję naziemną z tego właśnie gniazda.