Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta gazowa Amica PG6511SPR - regulacja płomienia

08 Lis 2019 19:48 120 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Płyta jest nowa, działa dobrze, ale mam problem z minimalnym płomieniem. Ten, który powstaje przy ustawieniu pokrętła w pozycji minimum jest wciąż dość duży. Często potrzebuję mniejszego i uzyskuję go ustawiając pokrętło blisko pozycji 'wyłącz', ale nie mam pewności, czy jest to bezpieczne. Czy jest jakaś możliwość samodzielnego wyregulowania wielkości płomienia w pozycji minimum?
    Pozdrawiam,
    an_mor
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 26  
    Do kuchenki powinna być dołączona instrukcja obsługi.

Płyta gazowa Amica PG6511SPR - regulacja płomienia
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 15  
    Jakim gazem zasilasz kuchenkę, i czy jest taki sam jak na tabliczce znamionowej kuchenki?
  • Poziom 2  
    perch napisał:
    Do kuchenki powinna być dołączona instrukcja obsługi.
    Tak, mam tę instrukcję, ale zrozumiałam, że ten fragment dotyczy sytuacji 'przezbrojenia kuchenki na inny rodzaj gazu' (cytuję za instrukcją). Instalował mi to fachowiec z uprawnieniami, podstemplował się na gwarancji, więc chyba od tej strony wszystko jest OK.
    qwazarpl napisał:
    Jakim gazem zasilasz kuchenkę, i czy jest taki sam jak na tabliczce znamionowej kuchenki?
    Wierzę, że tak, skoro instalował fachowiec. :) Mieszkam w bloku, który jest podłączony do ogólnej sieci, z której korzysta całe miasto, więc chyba nie jest to jakiś szczególny, unikalny rodzaj gazu.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    an_mor napisał:
    Instalował mi to fachowiec z uprawnieniami, podstemplował się na gwarancji, więc chyba od tej strony wszystko jest OK.

No nie jest OK. Gdyby tak było, to miałbyś żądany płomień minimalny. A go brak, więc wołaj nazad tego fachowca. Wziął kasę, to niech poprawia, tak, jak ma być. I nie ma żadnych tłumaczeń.
  • Poziom 2  
    skryn napisał:
    an_mor napisał:
    Instalował mi to fachowiec z uprawnieniami, podstemplował się na gwarancji, więc chyba od tej strony wszystko jest OK.

No nie jest OK. Gdyby tak było, to miałbyś żądany płomień minimalny. A go brak, więc wołaj nazad tego fachowca. Wziął kasę, to niech poprawia, tak, jak ma być. I nie ma żadnych tłumaczeń.

Cóż, widzę, że chyba jednak nie obejdzie się bez speca.

Dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam.