Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny przestał działać.

08 Lis 2019 22:16 237 10
  • Poziom 2  
    Cześć.
    Mam problem z dyskiem zewnętrznym. Kupiłem jakiś rok temu dysk - allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-przenosny-2-5-500gb-usb-3-0-7726085083
    Działał dobrze przez cały czas. Jednak parę dni temu, po podłączeniu dysku do laptopa, zaświeciła się jedynie dioda, a samego dysku komputer nie "otworzył". Laptop rozpoznał dysk, ale na tym się skończyło (w załączniku screen - nawet nie pokazuje wolnego miejsca)

Po wejściu do "Mojego Komputera", na pasku ścieżki pojawia zielony pasek ładowania - po paru minutach, ładowanie dobiega końca, nic to nie zmienia.
    Podobnie przy wchodzeniu do dysku E - pasek ładowania, a po jeszcze dłuższym czekaniu wyskakuje komunikat błąd (załącznik)

Próbowałem dwa programy, by sprawdzić ten dysk, jednak żaden nie włączył się, kiedy dysk był podpięty. Ułamek sekundy po odłączeniu, programy się włączają. MiniTool Partition Wizard, po odłączeniu włączył się, a po ponownym podłączeniu dysku, rozpoznał go, jako NTFS.
    Próbowałem sprawdzić ten dysk przez "chceck disk" w programie, ale ciągle zwiększający się pozostały czas (po paru minutach podskoczyło do 120 godzin) i kolejnych "can't read" przy skanowaniu (parę zeskanowało, parę nie, znowu skanuje...) - odłączyłem dysk.

Korzystam Z Windowsa 10
    Dysk zewnętrzny przestał działać.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Chciałbym, by ten dysk zaczął być czytany, bo tych danych nie upchnę do laptopa.
  • PCBway

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Otwórz obudowę i zobacz co jest w środku.
    Skanowanie oraz wszelkie zbędne czynności mogą przyczynić się do pogorszenia stanu tego dysku, stąd pytanie Pidara.
  • Spec od pamięci masowych
    fafas2140 napisał:
    Próbowałem dwa programy, by sprawdzić ten dysk, jednak żaden nie włączył się, kiedy dysk był podpięty.

Na razie nie wyciągaj tego dysku z obudowy, odłącz go od portu USB i wykonaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17039258#17039258
    Sprawdź czy po tych czynnościach będzie podobnie z tym co opisałeś :?:
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    @pidar @Łukasz_W
    Niby zrobiłem tak jak było napisane - usunąłem urządzenie, a ten FIX nic nie wykrył. Uruchomiłem USB LogView i po podłączeniu wyszło tak Dysk zewnętrzny przestał działać.

Kiedy próbuję otworzyć dysk E, od razu wyskakuje błąd - "E:/ nie jest dostępny. Określono nieistniejące urządzenie", a w DevManView urządzenie się pojawiło.

"Środek" dysku, może warto obejrzeć, bo to nie jest ta sama oferta - kupiłem go rok temu, więc trudno znaleźć tę samą ofertę. Ale dysk jest identyczny jak na zdjęciu, ma 500GB i dostałem też etui. Nie dostałem jednak śrubokrętu, ale poradzę sobie przy otwieraniu.

Edit:
    Rozkręcony:
    Dysk zewnętrzny przestał działać. Dysk zewnętrzny przestał działać.
    Podłącz go bezpośrednio przez SATA i spróbuj odczytać SMART.
  • Poziom 2  
    Wybacz, co mam konkretnie zrobić? :lol:
    Obawiam się, że zestaw, którym dysponuję w tej sprawie ogranicza się do laptopa, dysku i zwykłego kabla usb.

Skoro dysponujesz laptopem, to zdemontuj dysk wewnętrzny laptopa i podłącz ten, po uprzednim odłączeniu mostu USB, a następnie uruchom MHDD lub jakikolwiek system Linux Live i pokaż, jak przedstawia się urządzenie. Faktycznie, jest to Seagate ale PCB to występowało w kilku modelach.
    Najbardziej wiarygodny będzie log z terminala ale ten może być zablokowany.