Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak ustawić nagłośnienie na Przegląd pieśni patriotycznej.

08 Lis 2019 22:41 123 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Za parę tygodni będę miał okazję nagłaśniać przegląd Pieśni Patriotycznej, w którym będą brały udział dziec w wieku od przedszkola do 8 klas SP. Miejsce w którym jest to organizowane to aula usytuowana na poddaszu (dużo skosów, filarów, ściany karton gips. Scena jest na podwyższeniu. Mam do dyspozycji następujący sprzęt:
    - Behringer Europower PMP 2000,
    - dwie kolumny bliżej nieokreślonej firmy,
    - stacja mikrofonów bezprzewodowych Ibiza UHF 20,
    -2 mikrofony pojemnościowe,
    - 2 shure 100,
    I oczywiście tona kabli i statyw.

Moje pytanie jak to wszystko ustawić, żeby wszystko ładnie brzmiało. Co z equalizacją i wbudowanym procesorem jak to rozwiązać.
    Dorzucam schemat pomieszczenia Jak ustawić nagłośnienie na Przegląd pieśni patriotycznej.
  • Poziom 24  
    Ktoś ma Ci podać z czarodziejskiej kuli schemat połączeń i nastawy miksera???

PS
    Kolega ma chore kolano, chciałbym mu je zoperować. Nóż jakiś mam. Napisz mi co robić...
  • Poziom 2  
    Nie dziękuję wrażenia z kuli. Ja nie mam magistra w tej dziedzinie, a nie znam nikogo w okolicy kto by mi coś podpowiedział.
  • Poziom 24  
    Wybacz moją ironię, ale nie da się podać jednego uniwersalnego przepisu na ustawienie nagłośnienia. Taki układ ma 99% koncertów na świecie, czy to w hali czy na stadionie. Oczywiście "stanowisko obsługi" jest w innym miejscu. Mimo tego każdy koncert i akustyka każdego pomieszczenia czy stadionu jest inna...

Nie napisałeś nawet czy będą same mikrofony czy do tego jakiś akompaniament na żywo czy z podkładów z CD albo z komputera.

Uruchom ten Twój sprzęt, podłącz mikrofon i posłuchaj sali, wtedy będziesz korygował brzmienie. Dla mowy i wokalu ważny jest środek zakresu częstotliwości, więc niskie i wysokie tony raczej będziesz w kanałach mikrofonowych tłumił niż podbijał. Staraj się uzyskać jak najbardziej naturalne brzmienie głosu, bez nadmiernych podbarwień.
  • Poziom 2  
    I za taką odpowiedz dziękuję. Sprawdzę wszystkie możliwe ustawienia i zobaczę co będzie najlepszym rozwiązaniem.
  • Poziom 43  
    Kowal4xr napisał:
    będę miał okazję nagłaśniać
    Nie bardzo rozumiem - jakaś łapanka była? Wyznaczyli Cię ciupasem? Czy może w swej błogiej nieświadomości uznałeś, ze "nie takie rzeczy się ze szwagrem pop pijaku robiło"? Ja się nie znam na samochodach, i nikt nie zmusi mnie do grzebania w silniku, bo WIEM, ze się nie znam i efekt takiej partaniny (nazwijmy to po imieniu) byłby opłakany. Dlaczego wiec Ty bierzesz się za coś o czym nie masz zielonego pojęcia? Mało to firm, które takie imprezy załatwiają ? Szybko, bez kombinacji i laickich pytań...
    wojtasdm napisał:
    Uruchom ten Twój sprzęt, podłącz mikrofon i posłuchaj sali, wtedy będziesz korygował brzmienie. Dla mowy i wokalu ważny jest środek zakresu częstotliwości, więc niskie i wysokie tony raczej będziesz w kanałach mikrofonowych tłumił niż podbijał. Staraj się uzyskać jak najbardziej naturalne brzmienie głosu, bez nadmiernych podbarwień.
    Tak na zdrowy rozum - masz rację, ale do tego Kolega Autor musiałby mieć chociaż minimum wiedzy w tym temacie - np jaka jest różnica między GAIN a VOLUME. Mam co do tego - po pierwszym poście - pewne wątpliwości; jak dla mnie to wygląda na to, ze bierze się za to po raz pierwszy w życiu. A jak sam wiesz, nie wystarczy wpiąć mikrofon we właściwe gniazdo.... A co jak zacznie się sprzęgać?
    Daleki jestem od pomagania W TEN SPOSÓB laikowi, który po prostu może "położyć" imprezę - nie dość, że widownia pewien niesmak, to i wykonawcy; a na dodatek sam Autor tematu stanie się pośmiewiskiem...
    W każdym razie nie polecam brania się za operowanie wyrostka bez ukończonej medycyny; Efekt może się okazać podobny.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim