Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy komputer, losowe restarty, Kernel-Power

08 Lis 2019 22:55 129 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z komputerem. Wszystkie podzespoły zamówione z komputronika parę dni temu, odebrane i złożone w domu. Wszystko szło jak po maśle dopóki po krótkim czasie użytkowania nie zaczęły się pojawiać losowe restarty. Czy to gra, przeglądarka czy nawet sam pulpit, komputer samoistnie się restartuje.
    Komputer zachowuje się tak jakby tracił chwilowo zasilanie i od razu się restartuje.

Płyta główna MSI B360 GAMING PLUS
    Procesor Intel Core i5-9400f
    Karta graficzna Gigabyte GeFroce 1660GTX 6GB OC
    Zasilacz Corsair vs 550W 80Plus
    RAM 2x8GB HyperX Fury Black 2666MHz DDR4 CL16
    Dysk M.2 Adata XPG Gammix S11 Pro

Przeinstalowałem system na m.2, wszystkie sterowniki zaktualizowane, bios zaktualizowany i dalej pojawia się ten sam problem. Zmieniałem kości ram, ponieważ myślałem,że któraś z kości jest walnięta jednakże na obydwu wywalało ten sam błąd.
    Proszę o pomoc, robiłem memtesta i nic nie wykazał, temperatury są w normie.
    Dodam jeszcze, że zasilacz ma 3/4 lata i zastanawiam się czy to przypadkiem on nie jest odpowiedzialny za te wszystkie resety. Wole jednak zapytać żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
    Zastanawiam się jeszcze czy to przypadkiem 24pinowe wejście na płycie głównej nie jest też wadliwe.
    Nie mam na ten moment jak podmienić inny zasilacz i zobaczyć jakie będą rezultaty.
    Na sam koniec wspomnę o tym,że przy odbieraniu obudowy z komputronika i rozpakowaniu w domu była mocno pęknięta co widać na zamieszczonym pliku. Wymienili mi ją ale dopiero trzecia sztuka okazała się cała. Nie wiem czy tak jak w przypadku obudowy, która była uszkodzona, czy tak nie jest z podzespołami.
    EDIT. Robiąc memtesta w nocy, przysnęło mi się i całą noc chodził komputer, nie zrestartował się gdyż rano miałem wyniki memtesta na których nic nie wyszło. Dzieję się tak gdy korzystam normalnie z komputera i systemu. Czasami bywa tak, że ledwo zbootuje system i leci restart
  • Spec od monitorów
    Tak składałeś Link

Zrobiłeś update Bios ze strony producenta dla tej płyty? Link_ support
    - zobacz jaki masz , po wej. w Bios
    - na maj 2018 wer. BIOS – 2.30

Pomocne Link

Diody («CPU», «DRAM», «VGA»i «BOOT» )zapalają się kolejno i gasną kiedy system pracuje dobrze?
    jak reset to się któraś zapala
    Nowy komputer, losowe restarty, Kernel-Power Nowy komputer, losowe restarty, Kernel-Power Nowy komputer, losowe restarty, Kernel-Power Nowy komputer, losowe restarty, Kernel-Power
  • Poziom 2  
    Owszem, update biosu ze strony MSI.
    Diody, które wymieniłeś nie świecą się
    EDIT. Mój błąd, świecą się kiedy włączam komputer
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Mój błąd, świecą się kiedy włączam komputer

Tak ma być przy starcie, sprawdzany jest proces inicjalizacji jak wszystko ok. ...To gasną.