Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 WHEO opóżnienie podgrzania wody

08 Lis 2019 23:11 48 1
 • Poziom 10  
  Vitopend 100 WHEO dwufunkcyjny, zasobnik Vitocell 100 w CUG, gdy temperatura wody obniża się nawet do 25 nie podgrzewa jej , czasem przy 30 st uruchamia podgrzewanie, (nastawienie na regulatorze jest na 40 stopni). W tym czasie temperatura wody w obiegu ogrzewania może być 70stopni.
 • Poziom 35  
  Jacek R napisał:
  Vitopend 100 WHEO dwufunkcyjny, zasobnik Vitocell 100 w CUG

  I już na wstępie jedno wyklucza drugie.
  Skoro masz dodatkowy zasobnik z wężownicą to kocioł nie może być 2-funkcyjny tylko jest to kocioł 1-funkcyjny.
  Mianem kotła 2-funkcyjnego jest określany kocioł, który bez dodatkowych zewnętrznych urządzeń potrafi podgrzewać c.w.u., czyli inaczej mówiąc masz 1 pudełko w domu, które obsługuje 2 funkcje c.o. oraz c.w.u.

  Jacek R napisał:
  gdy temperatura wody obniża się nawet do 25 nie podgrzewa jej , czasem przy 30 st uruchamia podgrzewanie, (nastawienie na regulatorze jest na 40 stopni)

  Poczytaj instrukcję instalacji Twojego kotła to tam powinno być napisane coś o ustawieniu tzw. histerezy, czyli różnicy temperatur, która decyduje o tym przy jakiej temperaturze wody w zasobniku kocioł załączy grzanie c.w.u. np. Ustawiasz 55 stopni, a histereza wynosi 10 stopni to kocioł włączy grzanie c.w.u. gdy temperatura spadnie do 45 stopni i będzie grzał aż do uzyskania 55 stopni.
  Może masz też inne funkcje, które mają wpływ na cykl grzania c.w.u. jakieś blokady itp. Wszystko powinno być opisane w instrukcji instalacji kotła i/lub regulatora pokojowego jeśli takowy posiadasz.

  Jacek R napisał:
  W tym czasie temperatura wody w obiegu ogrzewania może być 70stopni

  Tego nie rozumiem. Jak woda w obiegu ogrzewania może mieć 70 stopni. Tyle to grzejniki może będą potrzebowały ale przy mrozach -20, więc przy obecnych temperaturach woda grzewcza przepływająca przez grzejniki to może mieć np. 50 stopni ale nie 70.

  Chyba, że masz coś skopane w instalacji, uszkodzony czujnik temperatury itp. ale nikt nie ma szklanej kuli i tego nie stwierdzi na bazie dotychczasowych informacji.

  Generalnie wygląda to tak, że w trybie c.o. kocioł podgrzewa wodę kotłową i ta ciepła woda kierowana jest do grzejników, gdzie ochładza się i wraca do kotła, gdzie znowu jest podgrzewana i cykl biegnie dalej do czasu aż np. regulator pokojowy/pogodowy nie wyłączy palnika w kotle lub na kotle osiągniesz maksymalną zadaną temperaturę wody kotłowej lub kocioł wykryje konieczność podgrzania c.w.u..
  W trybie c.w.u. to kocioł podgrzewa wodę kotłową i potem ta ciepła woda kierowana jest do wężownicy w zasobniku c.w.u., gdzie się ochładza i wraca do kotła i znowu jest podgrzewana i cykl biegnie dalej do czasu, aż temperatura c.w.u. w zasobniku osiągnie zadany poziom.