Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV podobny lub lepszy od Sony KD-55XG9505

09 Lis 2019 09:18 165 6
  • Poziom 27  
    Witam,
    kilka miesięcy temu kupiłem do sypialni Sony KD-55XG9505.
    Właściwie poszedłem do sklepu po TV OLED, bo myślałem, że to jest teraz najlepsze jednak sprzedawca zestawił mi obok siebie Sony KD-55XG9505 oraz najnowszy topowy TV OLED od LG, za prawie 2x więcej od tego Sony z podświetleniem Direct LED. Od razu zauważyłem ogromną przewagę Direct LED nad OLED. Dużo lepszy kontrast, lepsza czerń, TV Sony nieporównywalnie szybszy od LG itd.
    Zamierzam teraz kupić drugi do salonu, większy- KD65XG9505BU.
    Chcę się najpierw zorientować, czy przypadkiem nie ma czegoś jeszcze lepszego.

Ankieta:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
    4m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
    I tak i tak
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
    Stary LG 55LB671V-ZB
    4. Jaką markę preferujesz?
    Nienawidzę Sony za ich kompletny brak wsparcia technicznego ale trudno.
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
    65"-70"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
    NC+ 4K, Soundbar SONOS Play Bar
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
    Nie. Dzieci czasem grają w Minecraft na Xbox One ale to się nie liczy.
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
    Tak- Youtube, Kodi, Netflix
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?
    I w dzień i wieczór. W dzień jest bardzo jasno w pomieszczeniu.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
    Do 15000zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    rosak napisał:
    Od razy zauważyłem ogromną przewagę Direct LED nad OLED. Dużo lepszy kontrast, lepsza czerń, TV Sony nieporównywalnie szybszy od LG itd.

Zaskakujące ale skoro nie widzisz różnicy, to bierz LED. Sony XG95 to dobry tv.
    Możesz też zerknąć na Samsunga Q90/Q95. Zawsze lepiej mieć coś do porównania.
  • Poziom 27  
    Ludwik XVI napisał:
    Zaskakujące

Też się zdziwiłem ;)

Ludwik XVI napisał:
    Możesz też zerknąć na Samsunga Q90

Właśnie obejrzałem review i jestem pod wrażeniem, rozważę zakup QE65Q90RATXXU. Jest prawie 2500zł droższy od KD-55XG9505, jakość obrazu jest podobna ale przekonuje mnie ten "filtr" pozwalający oglądać pod większymi kątami oraz podobno dużo mniejszą wrażliwość na mocne światło z zewnątrz, a akurat na tym mi zależy w salonie, gdzie od rana "wali" słońcem.
    Na + jest też drugi, mały pilot czego nie ma w Sony.

Dodano po 53 [minuty]:

Zarezerwowałem i niedługo jadę odebrać:
    https://www.richersounds.com/samsung-qe65q90r-hw-q70r.html
    W cenie jest soundbar HW-Q70R, po sprzedaniu cena wyrówna się z Sony KD-55XG9505.

Dzięki Ludwik XVI
  • Poziom 27  
    Pewnie, napiszę po kilku dniach.

Bazowałem się na tym review:

https://www.youtube.com/watch?v=M7OsbpU4oCQ

On też w kilku miejscach je porównuje, bo to sprzęt podobnej klasy. Widać, że wniektórych scenach wygrywa Sony nad Samsung a w niektórych odwrotnie, jednak nie sądzę, że sam wychwycę takie drobne różnice.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    “Od razy zauważyłem ogromną przewagę Direct LED nad OLED. Dużo lepszy kontrast, lepsza czern” to nie jest dziwne, to jest szokujace.Jezeli to prawda to mozesz smialo brac tv pierwszy z brzegu, bo to jest tak jak bys po bezposrednim porownaniu stawial Passata ponad E klasa.

Co do tv w tym budzecie i pozadanej wielkosci to ja osobiscie kupilbym Sony BRAVIA KD65AG9BU, jest w tej chwili po £3k w Richer Sounds.Kolejna opcja jest zakup tego samego tv co masz w sypialni tylko w wersji 75 cali Sony BRAVIA KD75XG9505BU, tez w tej samej cenie co oled 65 cali.Jeszcze mozesz zamienic, w Richer to nie problem.
  • Poziom 27  
    Dobra, muszę coś sprecyzować, żeby nie wyjść na ślepego.
    Porównywałem OLED do Direct LED kilka miesięcy temu, nie wszystko dokładnie pamiętam.
    Na pewno czerń była taka sama w obu przypadkach- wiadomo, że czerń to poprostu brak światła, więc jest identycznie w obu technologiach. Oczywiście w Direct LED wkoło podświetlonego fragmentu obrazu pojawia się łuna. W Sony KD-55XG9505 oglądając film "panoramiczny" czasem widać, jak pasy są miejscami jaśniejsze. W Samsung Q90 jakoś sobie z tym poradzili i faktycznie to działa. Poza tym, o ile dobrze pamiętam w Samsungu jest 480 stref, w Sony chyba 16.

Robiłem wtedy porównanie Sony KD-55XG9505 z jakimś LG OLED, nie pamiętam modelu ale był to jakiś topowy, który kilka dni wcześniej dopiero wyszedł na rynek. Kosztował ok £3000 (Sony wtedy £1800). Podawaliśmy slajd na którym na czarnym tle był ledwo widoczny jasny obiekt. Na Sony Direct LED ten obiekt był ledwo widoczny a na LG OLED nie było go widać w ogóle. Sprzedawca twierdził też, że kolory w LED są lepsze, moja żona przyznała rację, ja nie zauważyłem różnicy.
    Największe różnice były po stronie procesora- np scena szybko zmieniającego się obrazu- kamerzysta filmujący ruchliwą miejską ulicę z bocznego okna samochodu. Kilka planów, na 1/2/3 planie ludzie, na ostatnim planie budynki/sklepy. W LG OLED wszystko przed ostatnim planem się rozmazywało, na Sony każdy szczegół był widoczny, jakby wyświetlane było z 240 klatek/s. To zrobiło na mnie ogromne wrażenie.
    Reasumując, myślę że przekonała mnie bardziej moc obliczeniowa Sony niż sama technologia Direct LED która moim zdaniem daje podobny obraz do OLED.

PawelChester napisał:
    Jeszcze mozesz zamienic, w Richer to nie problem.

Szczerze nie chce mi się, i jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego QE65Q90RATXXU.
    Swoją drogą miło mnie zaskoczył poziom obsługi w Richer. Z racji tego, że do najbliższego ich punktu mam godzinę drogi, do tej pory wszystko kupowałem w Currys (aż ciarki przechodzą na samą myśl). Czytałem negatywne opinie nt Richer jednak po tym zakupie zmieniłem zdanie.

Za kilka dni napiszę moje spostrzeżenia/porównanie do XG95.

Nie wiem dlaczego byłem pewny, że Samsung, tak jak Sony jest na Androidzie, i że będę sobie mógł zainstalować Kodi. Okazuje się że Samsung nie jest na Androidzie, ale w sumie dla mnie jest to dużym plusem bo powinien przez to dłużej działać niezawodnie. Sony od samego początku po 2-3 dniach bez restartu zacina dźwięk i trzeba system restartować.
    Napisałem właśnie prośbę o pomoc do Supportu Samsunga. Jak pierwszy raz go ustawiałem to pamiętam, że pytał w jakim kraju będę go używał, zaznaczyłem UK. Potem próbowałem skonfigurować pilota do zmiany programów w NC+ ale Samsung pozwala mi wybrać tylko brytyjskich providerów. Nie potrafię teraz zmienić regionu TV na Polskę.