Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy - Pikselowanie kanałów.

09 Nov 2019 10:20 1419 26
  • Level 4  
    Witam.
    Zostałem posiadaczem cyfrowego Polsatu, przyjechali fachowcy zamontowali i pojechali. Po włączenie programy chodzą, tylko TVP 1 itp... co jakiś czas pikseluje, zadzwoniłem do fachowców powiedzieli, że to wina dekodera, wymieniłem na nowy i dalej to samo, dzwonię, ponownie powiedzieli, że wina dekodera dzwonię do Polsatu Cyfrowego powiedzieli, że to na pewno nie jest wina konwertera. Co robić???? Co jest zepsute ?????

Dodano po 1 [minuty]:

Pomyliłem się, chodzą programy polsatowskie natomiast pikseluje TVP 1 itp...
  • Level 37  
    Jaka siła i jakość na TVP1? Jaki dekoder?
  • Level 4  
    Taki model EVOBOX LITE
  • Helpful post
    Level 43  
    Podaj jakie masz wartości siły, jakości na kilku programach np. Polsat, TVP1, TVN, TVP2.
    Menu-Ustawienia -Diagnostyka-Sprawdzanie sygnału
  • Level 4  
    Będę w domu to sprawdzę na pewno pikseluja wszystkie programy jak tvp1 tvp2 i pochodne natomiast cyfrowego Polsatu są ok czy to może być wina ustawienia anteny ?
  • Level 21  
    LeDy wrote:
    Menu-Ustawienia -Diagnostyka-Sprawdzanie sygnału

Wciśnięcie na pilocie guzika z czerwonym kółkiem (kropką) i trzymanie przez ~5 s wyświetla parametry kanału bez wchodzenia w menu (mam HD5000)
  • Level 4  
    Oki pytanie czy może być uszkodzony konwenter ?
  • Level 37  
    Tak, może być uszkodzony konwerter. Tak, może być źle ustawiona antena. Może by tak najpierw jakieś szczegóły?

Dodano po 2 [minuty]:

Klaudo wrote:
    konwenter

Nie ma czegoś takiego.
    I zacznij pisać poprawnie po polsku bo oczy bolą.
  • Level 4  
    Oki będę wieczorem w domu to sprawdzę parametry o których pisaliscie i napiszę
  • Level 43  
    Jacdiag wrote:

Wciśnięcie na pilocie guzika z czerwonym kółkiem (kropką) i trzymanie przez ~5 s wyświetla parametry kanału bez wchodzenia w menu (mam HD5000)

A przeczytałeś co on ma?
    Quote:
    przyjechali fachowcy zamontowali i pojechali.

Przy nich nie sprawdzałeś?
  • Level 4  
    Właśnie włączyłem telewizor A więc tak
    Na kanałach polsatu 100 %
    Na kanałach tvp1 tvp2 itp skacze raz zero raz 100 i tak ciągle skacze
    ??????????
  • Helpful post
    Level 38  
    Klaudo wrote:
    Na kanałach polsatu 100 %
    Klaudo wrote:
    skacze raz zero raz 100 i tak ciągle skacze

100% czego - siły czy jakości? Co skacze - siła czy jakość? Jeżeli sygnał jest, to jaki masz MER?
    Diagnostykę sygnału na danym kanale wywołujesz przytrzymując ok. 5 s przycisk "i" na pilocie.
    Klaudo wrote:
    pikseluja wszystkie programy jak tvp1 tvp2 i pochodne
    Klaudo wrote:
    Na kanałach tvp1 tvp2 itp

Jakie "pochodne" i "itp"? To nic nie mówi. Poszczególne kanały nadawane są "w pakietach" na różnych częstotliwościach, pasmach i polaryzacjach. Np. TVP1 nadawane jest z kilkoma innymi kanałami na częstotliwości 11449 MHz w pol. poziomej w paśmie dolnym, a TVP2 m.in. na 12265 MHz w pol. pionowej i w pasmie górnym. Jak widać parametry emisji TVP1 i TVP2 nie mają ze sobą nic wspólnego.
  • Level 4  
    Chodźi mi
    Siła sygnału skacze raz 0 % raz 60,100 %
    Jakość sygnału raz 100 % raz 50,100 %
    Dzieje się też tak na HBO
  • Level 37  
    Co ??????? Czego nie rozumiesz? Skoro dekoder został wymieniony i jest to samo to należy wymienić konwerter. Nie jest to sprawa ustawienia anteny.
  • Level 43  
    Podawaj siłę i jakość bo napisanie 100% nie oznacza wszystkiego. TVN działa prawidłowo? Podaj dla tych programów co podałem.HBO to 12284H , z takim rozrzutem nie odbiera?
  • Level 4  
    TVN
    Siła sygnału 100
    Jakość 60
    Job nie ma w ogóle
    A inne kanały na których pikseluja to
    Polsat sporpolsat game
  • Helpful post
    Level 38  
    TVP1, TVP2, HBO, Polsat Games to kanały nadawane na czterech różnych "ćwiartkach" pasma sat. Czyli problem jest na obydwu polaryzacjach, w dolnym i górnym paśmie.
    Albo masz zewnętrzne zakłócenia na różnych częstotliwościach, albo problem z konwerterem. Miałem jeden przypadek, że LITE kiepsko współpracował ze ... sprawnym konwerterem (wg miernika parametry OK, a na dekoderze pikseloza). Wymiana na inny załatwiła problem.
    Klaudo wrote:
    TVN
    Siła sygnału 100
    Jakość 60

Jakiej wielkości antena?
  • Level 4  
    Ten większy talerz czyli co mam wymienić konwenter na Nowy?
  • Level 38  
    Klaudo wrote:
    Ten większy talerz

Czyli jaki - 80-90-ka? Jeżeli tak, to 60% na TVN dosyć słabo. Jakość podawaj w MER ...
    _kli_ wrote:
    Diagnostykę sygnału na danym kanale wywołujesz przytrzymując ok. 5 s przycisk "i" na pilocie.

Klaudo wrote:
    mam wymienić konwenter na Nowy?

Byłoby wskazane. Nie musisz od razu kupować. Np. pożycz od kogoś sprawny konwerter i wypróbuj.
    Klaudo wrote:
    Zostałem posiadaczem cyfrowego Polsatu, przyjechali fachowcy zamontowali i pojechali

Ale co montowali - antenę czy tylko dekoder?
  • Level 21  
    _kli_ wrote:
    Nie musisz od razu kupować. Np. pożycz od kogoś sprawny konwerter i wypróbuj.

Taaa, co drugi sąsiad trzyma konwerter w dolnej szufladzie.:D
  • Level 37  
    ucy7400 wrote:

Taaa, co drugi sąsiad trzyma konwerter w dolnej szufladzie.:D

Nie ma śmiechu. Wiele osób wymienia na twiny albo quady a single leżą w szufladach.
  • Level 26  
    Jeśli w pobliżu dekodera znajduje się router Wi-Fi, proponuję dla testu odłączyć od prądu.
  • Level 21  
    LeDy wrote:
    Jacdiag wrote:

A przeczytałeś co on ma?

tak
    a po przeczytaniu
    _kli_ wrote:

sprawdziłem - i działa też na HD5000
  • Level 21  
    Jacdiag wrote:
    sprawdziłem - i działa też na HD5000

Sprawdzałeś na EVO, jak nie to zbędne twoje pisanie.
  • Level 26  
    W celu pomiaru parametrów sygnału na konkretnym kanale, na dekoderach Evobox należy na pilocie nacisnąć i przytrzymać przez ~5 sekund przycisk "i" Opis.
    Na dekoderach rodziny HD xxxxx należy nacisnąć czerwony przycisk obok zielonego.

Przykłady metod pomiaru wraz z komentarzem na filmie:

Link