Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy - Pikselowanie kanałów.

09 Lis 2019 10:20 657 26
  • Poziom 4  
    Witam.
    Zostałem posiadaczem cyfrowego Polsatu, przyjechali fachowcy zamontowali i pojechali. Po włączenie programy chodzą, tylko TVP 1 itp... co jakiś czas pikseluje, zadzwoniłem do fachowców powiedzieli, że to wina dekodera, wymieniłem na nowy i dalej to samo, dzwonię, ponownie powiedzieli, że wina dekodera dzwonię do Polsatu Cyfrowego powiedzieli, że to na pewno nie jest wina konwertera. Co robić???? Co jest zepsute ?????

Dodano po 1 [minuty]:

Pomyliłem się, chodzą programy polsatowskie natomiast pikseluje TVP 1 itp...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Jaka siła i jakość na TVP1? Jaki dekoder?
  • Poziom 4  
    Taki model EVOBOX LITE
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Podaj jakie masz wartości siły, jakości na kilku programach np. Polsat, TVP1, TVN, TVP2.
    Menu-Ustawienia -Diagnostyka-Sprawdzanie sygnału
  • Poziom 4  
    Będę w domu to sprawdzę na pewno pikseluja wszystkie programy jak tvp1 tvp2 i pochodne natomiast cyfrowego Polsatu są ok czy to może być wina ustawienia anteny ?
  • Poziom 17  
    LeDy napisał:
    Menu-Ustawienia -Diagnostyka-Sprawdzanie sygnału

Wciśnięcie na pilocie guzika z czerwonym kółkiem (kropką) i trzymanie przez ~5 s wyświetla parametry kanału bez wchodzenia w menu (mam HD5000)
  • Poziom 4  
    Oki pytanie czy może być uszkodzony konwenter ?
  • Poziom 36  
    Tak, może być uszkodzony konwerter. Tak, może być źle ustawiona antena. Może by tak najpierw jakieś szczegóły?

Dodano po 2 [minuty]:

Klaudo napisał:
    konwenter

Nie ma czegoś takiego.
    I zacznij pisać poprawnie po polsku bo oczy bolą.
  • Poziom 4  
    Oki będę wieczorem w domu to sprawdzę parametry o których pisaliscie i napiszę
  • Poziom 43  
    Jacdiag napisał:

Wciśnięcie na pilocie guzika z czerwonym kółkiem (kropką) i trzymanie przez ~5 s wyświetla parametry kanału bez wchodzenia w menu (mam HD5000)

A przeczytałeś co on ma?
    Cytat:
    przyjechali fachowcy zamontowali i pojechali.

Przy nich nie sprawdzałeś?
  • Poziom 4  
    Właśnie włączyłem telewizor A więc tak
    Na kanałach polsatu 100 %
    Na kanałach tvp1 tvp2 itp skacze raz zero raz 100 i tak ciągle skacze
    ??????????
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Klaudo napisał:
    Na kanałach polsatu 100 %
    Klaudo napisał:
    skacze raz zero raz 100 i tak ciągle skacze

100% czego - siły czy jakości? Co skacze - siła czy jakość? Jeżeli sygnał jest, to jaki masz MER?
    Diagnostykę sygnału na danym kanale wywołujesz przytrzymując ok. 5 s przycisk "i" na pilocie.
    Klaudo napisał:
    pikseluja wszystkie programy jak tvp1 tvp2 i pochodne
    Klaudo napisał:
    Na kanałach tvp1 tvp2 itp

Jakie "pochodne" i "itp"? To nic nie mówi. Poszczególne kanały nadawane są "w pakietach" na różnych częstotliwościach, pasmach i polaryzacjach. Np. TVP1 nadawane jest z kilkoma innymi kanałami na częstotliwości 11449 MHz w pol. poziomej w paśmie dolnym, a TVP2 m.in. na 12265 MHz w pol. pionowej i w pasmie górnym. Jak widać parametry emisji TVP1 i TVP2 nie mają ze sobą nic wspólnego.
  • Poziom 4  
    Chodźi mi
    Siła sygnału skacze raz 0 % raz 60,100 %
    Jakość sygnału raz 100 % raz 50,100 %
    Dzieje się też tak na HBO
  • Poziom 36  
    Co ??????? Czego nie rozumiesz? Skoro dekoder został wymieniony i jest to samo to należy wymienić konwerter. Nie jest to sprawa ustawienia anteny.
  • Poziom 43  
    Podawaj siłę i jakość bo napisanie 100% nie oznacza wszystkiego. TVN działa prawidłowo? Podaj dla tych programów co podałem.HBO to 12284H , z takim rozrzutem nie odbiera?
  • Poziom 4  
    TVN
    Siła sygnału 100
    Jakość 60
    Job nie ma w ogóle
    A inne kanały na których pikseluja to
    Polsat sporpolsat game
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    TVP1, TVP2, HBO, Polsat Games to kanały nadawane na czterech różnych "ćwiartkach" pasma sat. Czyli problem jest na obydwu polaryzacjach, w dolnym i górnym paśmie.
    Albo masz zewnętrzne zakłócenia na różnych częstotliwościach, albo problem z konwerterem. Miałem jeden przypadek, że LITE kiepsko współpracował ze ... sprawnym konwerterem (wg miernika parametry OK, a na dekoderze pikseloza). Wymiana na inny załatwiła problem.
    Klaudo napisał:
    TVN
    Siła sygnału 100
    Jakość 60

Jakiej wielkości antena?
  • Poziom 4  
    Ten większy talerz czyli co mam wymienić konwenter na Nowy?
  • Poziom 37  
    Klaudo napisał:
    Ten większy talerz

Czyli jaki - 80-90-ka? Jeżeli tak, to 60% na TVN dosyć słabo. Jakość podawaj w MER ...
    _kli_ napisał:
    Diagnostykę sygnału na danym kanale wywołujesz przytrzymując ok. 5 s przycisk "i" na pilocie.

Klaudo napisał:
    mam wymienić konwenter na Nowy?

Byłoby wskazane. Nie musisz od razu kupować. Np. pożycz od kogoś sprawny konwerter i wypróbuj.
    Klaudo napisał:
    Zostałem posiadaczem cyfrowego Polsatu, przyjechali fachowcy zamontowali i pojechali

Ale co montowali - antenę czy tylko dekoder?
  • Poziom 20  
    _kli_ napisał:
    Nie musisz od razu kupować. Np. pożycz od kogoś sprawny konwerter i wypróbuj.

Taaa, co drugi sąsiad trzyma konwerter w dolnej szufladzie.:D
  • Poziom 36  
    ucy7400 napisał:

Taaa, co drugi sąsiad trzyma konwerter w dolnej szufladzie.:D

Nie ma śmiechu. Wiele osób wymienia na twiny albo quady a single leżą w szufladach.
  • Poziom 25  
    Jeśli w pobliżu dekodera znajduje się router Wi-Fi, proponuję dla testu odłączyć od prądu.
  • Poziom 17  
    LeDy napisał:
    Jacdiag napisał:

A przeczytałeś co on ma?

tak
    a po przeczytaniu
    _kli_ napisał:

sprawdziłem - i działa też na HD5000
  • Poziom 20  
    Jacdiag napisał:
    sprawdziłem - i działa też na HD5000

Sprawdzałeś na EVO, jak nie to zbędne twoje pisanie.
  • Poziom 25  
    W celu pomiaru parametrów sygnału na konkretnym kanale, na dekoderach Evobox należy na pilocie nacisnąć i przytrzymać przez ~5 sekund przycisk "i" Opis.
    Na dekoderach rodziny HD xxxxx należy nacisnąć czerwony przycisk obok zielonego.

Przykłady metod pomiaru wraz z komentarzem na filmie:

Link