Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel formuła na duplikaty

09 Nov 2019 12:10 297 3
  • Level 4  
    Cześc.
    Próbuje stworzyc taką formułe gdzie w kolumnie B bedą powtarzajce sie teksty. Na załączonym przykładzie (uprościłem go na maksa) w komórce B5 jest tekst "dwa" który wystpuje wcześniej w komórce B2. Chicałbym aby w komórce A5 znalazła sie taka formuła która bedzie porównywała/ wyszukiwała komórke na prawo (czyli B5) z poprzedzającymi ja komórkami w kolumnie B (czyli B1:B4) i jesli znajdzie duplikat to w komórce A5 wstawi taką samą wartośc jak w kolumnie A obok wyszukanego duplikatu ( w tym przypadku bedzie to wartośc "2"). Analogicznie w A6 powinno wstawic "1".
    Pomożecie?

PS Sory za brak niektórych polskich znaków. Mam coś nie tak z klawiaturą.
    Pozdrawiam
  • Level 4  
    Tak próbuje samemu i udało mi sie za pomocą funkcji PODAJ.POZYCJĘ okreslic numer wiesza w którym wystpuje piersze wystepienie wartości pozycji która jest potem powtarzana w tej samej kolumnie. Moje pytanie teraz jest nastepujące: Jaką funkcją moge zwrócic wartosc komórki z kolumny A mając numer wiersza?
    W zakładce Wyszukiwanie i odwołanie nie widze niczego pomocnego

Edit. Udało mi sie rowiazac problem za pomocą funkcji Indeks.

Temat można zamknąc
  • Level 4  
    Jednak moje rozwiązanie nie działa tak jakbym to sobie wymarzył ponieważ potrzebuje do tego kolumn pomocniczych. Załączam plik na którym rozwiązanie ma docelowo działać. Arkusz "pomocnicze". Chodzi mi o zrobienie automatycznego numerowania rysunków na podstawie wartości wpisanych w kolumnie H oraz D. Numer rysunku wygląda następująco XXXxxxx-aa-bb gdzie XXXxxxx jest kodem wyrobu, aa-bb jest numerem elementu. Jeśli konczy sie na 00 tzn że jest elementem niezależącym do zespołu. Elementy które są w zespole konczą się kolejnymi numerami wyższymi od 0.
    W kolumnach E i F napisałem odpowiednie formuły które w sumie się sprawdzają natomiast potrzebują one kolumn pomocniczych (T i U). Nie mogę skopiowac formuł z kolumn Ti U do E i F ponieważ program wykrywa odwołania cykliczne przez co wstawiane wartości sa nieprawidłowe.
    Może znacie jakiś fajny sposób na to rozwiązanie?