Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń.

09 Lis 2019 12:47 468 37
  • Poziom 12  
    No witam, kupiłem używanego laptopa Dell Vostro 3560 z zainstalowanym win10, jako że jestem sympatykiem 7, postanowiłem oczywiście ową wersje zainstalować.
    Przed instalacją zrobiłem kopie sterowników programem double driver, niestety próbując instalacje ich na nowym systemie nie wiem czemu nie idzie jak trzeba.

Nie mogę nawet zainstalować sterowników do łączności z wi-fi. Mimo, że coś pobierałem ze strony poducenta, tak wygląda obecnie sytuacja:
    Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń. Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń.
  • PCBway
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Sterowniki z Windows 10 nie są zgodne z Windows 7 i nie powinieneś próbować takich sterowników przywracać na Windows 7.

Zresztą jest to bez sensu, gdyż na stronie Della są wszystkie prawidłowe sterowniki dla Windows 7:
    https://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/product/vostro-3560/drivers

Powinieneś zainstalować:
    - chipset
    - bluetooth
    - WLAN (może być kilka sterowników WLAN, żeby zidentyfikować, który jest Ci właściwie potrzebny musisz sprawdzić identyfikator sprzętu wchodząc we właściwości urządzenia i zakładkę szczegóły).
    - kontroler USB 3.0
    - czytnik kart
    - management engine interface

Nieznane urządzenia zidentyfikujesz również po identyfikatorach sprzętu. Może to być na przykład czujnik upadku i coś jeszcze.

Jeśli w kategorii karta graficzna jest standardowy sterownik Microsoft, również sterownik do karty graficznej musisz ściągnąć.

Z opcjonalnych sterowników sterownik do Touchpada (jeśli korzystasz z przewijania lub innych jego zaawansowanych funkcji), Quickset (obsługa skrótów klawiszowych).
  • Poziom 17  
    Pawelawe napisał:
    Nie mogę nawet zainstalować sterowników do łączności z wi-fi.

Pobierz ten DW1901 802.11a/b/g/n, BT4.0+HS zamiast tego ze zdjęcia.
    7jacek7 napisał:
    Pobierz te DW1901 802.11a/b/g/n, BT4.0+HS zamiast tych ze zdjęcia.

Dlaczego ma pobierać sterowniki do modelu 1901, skoro ma model 1704? Model jest zidentyfikowany na pierwszych zdjęciach, tylko sterownik jest niewłaściwy, więc Autor powinien pobrać sterowniki właśnie dla modelu Dell Wireless 1704, tylko dla swojego systemu operacyjnego.
  • PCBway
  • Poziom 17  
    dt1 napisał:
    Dlaczego ma pobierać sterowniki do modelu 1901, skoro ma model 1704?

Właściwie to racja tylko że model 1704 jest tylko dla widows7 Link i dla żadnego innego jeżeli jest niewłaściwy trzeba spróbować innego. Jeśli autor chce to niech pobierze jeszcze raz i spróbuje.
    Cytat:
    Autor powinien pobrać sterowniki właśnie dla modelu Dell Wireless 1704, tylko dla swojego systemu operacyjnego.
    Nie ma innej wersji sterownika 1704
    Autor kombinował z przenoszeniem sterowników z Windows 10, więc właśnie na początek ten właściwy sterownik dla karty 1704 dla Windows 7 powinien zainstalować.
  • Poziom 17  
    dt1 napisał:
    Autor kombinował z przenoszeniem sterowników z Windows 10, więc właśnie na początek ten właściwy sterownik dla karty 1704 dla Windows 7 powinien zainstalować.
    Tu się w zupełności zgadzam link z #6 jest na ten sterownik.
  • Poziom 12  
    Pobrałem i zainstalowałem "Karta Dell Wireless 1704 802.11b/g/n, sterownik Bluetooth 4.0 + HS" i niestety wciąż nie działa:

Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń. Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń.
  • Poziom 17  
    LinkSpróbuj ten 1901
    Pokaż identyfikatory urządzeń, do których chcesz dobierać sterowniki. Właściwości urządzenia, zakładka szczegóły. Bez nich można długo zgadywać, co powinieneś zainstalować.
  • Poziom 17  
    Ethernet Link tego brakuje :idea:
  • Poziom 17  
    Ten 1704 jest ok. doinstaluj ten z linku
  • Poziom 12  
    @7jacek7 Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń.

Znów to samo ;x

@dt1

Tak, tylko pytałem o jakie szczegóły konkretnego urządzenia chodzi, bo np. "kontroler sieci" w szczegółach nie ma nic.
  • Poziom 17  
    Dobra od początku
    1. wejdź w menager urządzeń
    2. kliknij kontroler sieci
    3. aktualizuj sterownik
    4. z położenia
    5. wskaż lokalizację pliku Realtek RTL8105E-VD/RTL8111F-CG Ethernet Driver
    6. aktualizuj
    analogicznie to samo z 1704

ten 1901 jest zły
    Czy w szczegółach wybrałeś identyfikatory sprzętu? Bo jeśli tak, to masz albo uszkodzone urządzenie, albo uszkodzonego Windowsa. Ale bardziej zgaduję, że patrzysz nie tam, gdzie trzeba.
  • Poziom 17  
    Pawelawe napisał:
    Tak, tylko pytałem o jakie szczegóły konkretnego urządzenia chodzi, bo np. "kontroler sieci" w szczegółach nie ma nic.

druga, albo trzecia zakładka w szczegółach urządzenia ID sprzętu
  • Poziom 12  
    @7jacek7
    Po wykonaniu tych czynności wyskakuje taki komunikat, w obu przypadkach:

@dt1
    Urządzenie na pewno nie jest uszkodzone, bo na win10 internet działał bez zarzutów
    PS.
    Faktycznie mój błąd, nie dałem identyfikacji sprzętu, teraz widać:
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_00161028&REV_01
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_00161028
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_028000
    PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280
  • Poziom 17  
    Zaraz będziemy szukać po identyfikatorze, ale najpierw kliknij dwukrotnie w plik Realtek RTL8105E-VD/RTL8111F-CG Ethernet Driver i zainstaluj go
    następnie to samo zrób z plikiem Wireless 1704 802.11b/g/n, sterownik Bluetooth 4.0 + HS
  • Poziom 12  
    @7jacek7
    Dalej to samo, a przy Wireless 1704 802.11b/g/n, sterownik Bluetooth 4.0 + HS wyskoczył mi błąd, że instalator wykrył nieobsługiwaną wersję systemu windows.
  • Poziom 17  
    Pawelawe napisał:
    Dalej to samo, a przy Wireless 1704 802.11b/g/n, sterownik Bluetooth 4.0 + HS wyskoczył mi błąd, że instalator wykrył nieobsługiwaną wersję systemu windows.

A co z tym ethernet??
    Poszedł?
  • Poziom 12  
    @7jacek7
    Również błąd:
  • Poziom 17  
    Pawelawe napisał:
    Również błąd:

Jak go instalujesz?
    Karta WLAN to zdecydowanie model Dell Wireless 1704. Jest to w sumie zwyczajny Broadcom BCM43142, więc jeśli sterowniki od Dell Wireless 1704 nie chcą się instalować, to zainstaluj sterowniki od Broadcoma.

Póki co możesz jeszcze sprawdzić ten sterownik:
    https://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/drivers/driversdetails?driverid=p58h7

Jaki jest identyfikator sprzetu dla kontrolera Ethernet?
  • Poziom 12  
    7jacek7 napisał:
    Pawelawe napisał:
    Również błąd:

Jak go instalujesz?

Normalnie, klikam 2 razy i postępuje zgodnie z obsługą instalacji. Nawet próbowałem przez menadzer zadań, również bez skutku.

@dt1
    I znów błąd, próbowałem wszystko odinstalować, ale ciągle to samo.
    Dell Vostro 3560 - Nowy system, brak dostępnych połączeń.20191109_1..008.jpg Download (2.46 MB)

Jak jest identyfikator sprzetu dla kontrolera Ethernet? - nie wiem, bo nie widzę nic takiego w menedzerze urządzeń. Chyba musiałem odinstalować, bo wcześniej był.
  • Poziom 17  
    Przeinstaluj system

Dodano po 3 [minuty]:

I zainstaluj po kolei z tej strony. Te sterowniki z "odzysku" coś namieszały.
    dt1 napisał:
    Zresztą jest to bez sensu, gdyż na stronie Della są wszystkie prawidłowe sterowniki dla Windows 7:
    https://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/product/vostro-3560/drivers
  • Poziom 12  
    @7jacek7
    Już to zrobiłem przed napisaniem tematu, bo też się domyślałem, że wgranie sterowników z 10 było bezsensu i będzie mogło mącić przy instalacji prawidłowych. Więc chyba nie ma sensu ponownie wgrywać systemu.
    Jak co posiadam Windows Professional, pobierałem z linku Allegro w kupionej licencji.
    Z jakiego linku?
    Posiadasz wersję 32 bit czy 64 bit?