Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa

09 Lis 2019 13:11 318 27
  • Poziom 4  
    Witam,

Zakupiłem kartę GIGABYTE Radeon RX570 Gaming. Niestety karta po podł±czeniu do PCI Express oraz podł±czeniu kabla HDMI nie chciała działać. Pomy¶lałem, że pewnie to przez brak podł±czenia bezpo¶rednio do zasilacza.
    Posiadam zasilacz Bandit Power ATX 650 UB bez zł±cz 8 Pin więc kupiłem dodatkowo adapter 6 pin na 2 x 8 pin po podł±czeniu problem nie ustępuje. Komputer uruchamia się, działa o¶wietlenie oraz zmienne kolory mimo to podł±czony przez kabel HDMI telewizor nie reaguje, brak sygnału - na pewno kable HDMI jest wsadzony do odpowiedniego gniazda (HDMI1) w TV.
    Mój komputer:
    Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa Pro¶ba o pomoc RADEON RX570 - RX570 nie działa

Porszę o pomoc. Dlaczego karta nie działa?

Z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Domy¶lam się że karta jest używana no chyba że się mylę. Je¶li robisz wszystko dobrze a mimo to nie staruje to znaczy że karta jest uszkodzona. nawet je¶li jest nowa to i tak zdarzaj± się przypadki wadliwych egzemplarzy.
  • Poziom 4  
    Karta jest fabrycznie nowa, dopiero co odpakowana z folii.
    PITERRR - Czyli najpierw mam zainstalować nowe sterowniki używaj±c starej karty? potem fizycznie zamienić karty i zrobić reset CMOS czy reset CMOS zrobić przed fizyczn± wymian± karty?
  • Poziom 25  
    Według mnie zasilacz nie do zaakceptowania, zreszt± sama jego nazwa już wskazuje na to że jest zabójczy dla komputera. Zasilacz czarna lista, zabójczy dla karty graficznej, dosłownie, miałem taki przypadek z zasilaczem tego producenta.
  • Poziom 4  
    Paweł1000 czy sł±by zasilacz może powodować brak reakcji monitora/telewizora?
    Czy po zmianie zasilacza problem zniknie? Jaki zasilacz w przystępnych pieni±dzach mógłby "robić robotę?"
  • Poziom 25  
    Ja akurat do zasilaczy tej firmy mam same złe wspomnienia, tak jak wcze¶niej pisałem, zasilacz PawerBandit zniszczył mi sprzedana kartę graficzn±, powierzyłem j± typowi, a on j± sprawdzał na Pawer Bardit i j± uszkodził. Od tego zasilacza to już bym wolał nawet tak kiepski zasilacz jak MODECOM File, a jest to czołówka zasilaczy z czarnej listy, do PawerBandit nie podł±czyłbym komputera z tak dużym zapotrzebowaniem na pr±d, GTX750ti ma bardzo niski pobór pr±du, więc nie było problemów.
  • Poziom 4  
    Czy poprzez zrobienie resetu CMOS istnieje niebezpieczeństwo, że w ogóle nie wł±czę komputera?
  • Poziom 25  
    No dobra na chwilę zostawię ten zasilacz w spokoju. Wracaj±c do problemu, to jak teraz jest podł±czony komputer do monitora? Masz monitor i telewizor? i w telewizorze (jako drugi ekran) nie wy¶wietla obrazu czy jak? Jeżeli komputer z kart± graficzn± zewnętrzn± się uruchamia, a podł±czony jest tylko do jednego monitora, kręc± się wentylatory, ale nawet BIOS się nie wy¶wietla to ewidentna wina zasilacza (on wcale nie ma 650W, a do tej karty powinien mieć 450 W tyle że zasilacz musi być renomowany), może też być tak że na karcie graficznej masz kilka wyj¶ć HDMI i akurat podł±czasz nie do tego gniazda HDMI z którego leci sygnał na monitor, sprawdĽ wszystkie gniazda.
  • Poziom 4  
    OK, bardzo dziękuję.

Mam teraz włożon± star± GTX 750 Ti oraz instaluję nowe sterowniki z płyty, która była w zestawie z RX 570.
    Jak maj± wygl±dać następne kroki?:
    1.Zaraz odł±czę zasilanie, wyci±gnę GTX 750 Ti.
    2.Włożę RX 570 do PCI express, przykręcę ¶rubkę, podł±czę 8 pin, kabel HDMI,
    3. Teraz manualnie powinienem przeprowadzić reset CMOS:
    Jak to zrobić na tej płycie głównej?
    4. Wł±czyć komputer
  • Poziom 4  
    Paweł1000 napisał:
    No dobra na chwilę zostawię ten zasilacz w spokoju. Wracaj±c do problemu, to jak teraz jest podł±czony komputer do monitora? Masz monitor i telewizor? i w telewizorze (jako drugi ekran) nie wy¶wietla obrazu czy jak? Jeżeli komputer z kart± graficzn± zewnętrzn± się uruchamia, a podł±czony jest tylko do jednego monitora, kręc± się wentylatory, ale nawet BIOS się nie wy¶wietla to ewidentna wina zasilacza (on wcale nie ma 650W, a do tej karty powinien mieć 450 W tyle że zasilacz musi być renomowany), może też być tak że na karcie graficznej masz kilka wyj¶ć HDMI i akurat podł±czasz nie do tego gniazda HDMI z którego leci sygnał na monitor, sprawdĽ wszystkie gniazda.

Paweł1000 próbowałem na 1 i na 2 monitorach, tak jak piszesz kręc± się wentylatory, s± sygnały ¶wietlne, zapala się dioda na karcie, karta ma tylko jedno wyj¶cie HDMI, tak samo w TV wszystkie gniazda sprawdzone, a nie wł±cza się nawet BIOS.
    Robić reset CMOS czy biec po nowy zasilacz?
  • Poziom 25  
    CMOS nigdy nie zaszkodzi, a może pomóc, więc warto zrobić, jeszcze dobrze by było wgrać najnowszy BIOS. Zasilacz to tak czy siak bym kupił, ze względów o których wcze¶niej pisałem (ale MODECOM nie kupuj, to był tylko przykład jak kiepski jest Power Bandit).
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Sterowniki to będziesz instalował jak będzie karta wsadzona i będzie dawała obraz. Miałe¶ zrobić reset CMOS bez tej karty GTX 750Ti.

Bez GTX 750Ti w slocie, ale z RX 570 czy bez niej?

wnioskuje że muszę to zrobić manualnie, jak w takim przypadku?
  • Poziom 25  
    Może być bez żadnej karty.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Nie znam się na AMD, ale z tego co widzę w internecie to twój sprzęt jest na AM2? jeżeli tak jest to może się okazać że ta karta w ogóle nie zadziała na tej platformie, można spróbować wgrać najnowszy BIOS ale nie zawsze to zadziała (nowsze karty AMD często nie współpracuj± ze starymi platformami).
  • Poziom 25  
    No wła¶nie, w tym wypadku koniecznie wgrać najnowszy BIOS i modlitwa że karta będzie działać z t± platform±.
  • Poziom 25  
    No to oczywiste, faktycznie wypadało by kartę sprawdzić na innym komputerze.
  • Poziom 4  
    Zresetowałem CMOS przez wyjęcie baterii i zwieranie pinów na płycie głównej przez 20 sek nie maj±c żadnej karty w ¶rodku.
    Włożyłem now± kartę, odpaliło, sterowniki zainstalowane, komputer działa, dwa razy uruchamiany ponownie.

Wygl±da na to że wszystko działa tak jak powinno, dziękuję za pomoc.

Co do nowego zasilacza. Czy ten będzie ok czy szukać czego¶ innego:
    silentiumpc-vero-l2-bronze-600w
    Moc maksymalna 600 W
    Standard ATX 12V v2.3
    Wtyczka zasilania 20+4piny
    Rodzaj wtyczki zasilania nie rozł±czalna
    Liczba wtyczek S-ATA 7
    Liczba wtyczek PCI-E 2
    Liczba wtyczek MOLEX 3
    Liczba wtyczek ATX 12V 1
    Liczba wtyczek floppy 0
    Typ PFC aktywne
    Liczba wentylatorów 1
    ¦rednice wentylatorów 120 mm
    Zabezpieczenia OPP - zabezpieczenie przeci±żeniowe, OVP - zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem, SCP - zabezpieczenie zwarciowe, SIP - Zabezpieczenie przed pr±dami udarowymi, UVP - zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyj¶ciowych
    Wymiary (szer. x wys.x gł.) 150 x 86 x 160 mm
    GWARANCJA
    Gwarancja 36 miesięcy, door-to-door
    Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
    PRODUCENT
    Nazwa producenta / importera Cooling.pl Zdziech Sp.J.
    Kod producenta SPC165

• Poziom 42