Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki włącznik radiowy kupić?

09 Lis 2019 14:13 105 4
  • Poziom 4  
    Kupiłem włącznik radiowy taki jak na zdjęciu.
    Niestety takie coś do niczego się nie nadaje, gdyż po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu włączają się kolejno wszystkie urządzenia, a na koniec włączają się wszystkie na raz. Zatem nie można tego zostawić bez nadzoru i pojechać do pracy, czy na wczasy, bo jeśli zaniknie na chwile zasilanie w sieci to może się włączyć jedno z urządzeń lub nawet wszystkie.

Poza tym w stanie czuwania grzeje się płytka z elektroniką od spodu, dość mocno - nie da się palca utrzymać - czy tak powinno być?

Moje pytanie - czy ktoś może polecić włącznik radiowy (może być dla jednego urządzenia), który włącza urządzenia wyłącznie po naciśnięciu pilota i nie istnieje ryzyko, że urządzenie zostanie samo włączone?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 4  
    Chodzi mi o cos z pilotem, na 230V. Zasięg nie musi być duży.

Może ktoś kupił powyższe i wie jak działają. Nie chce kupować kolejnego, by stwierdzić, że się nie nadaje.

"kanał posiada przekaźnik z wyprowadzonymi 3 pinami ( wspólny, NO oraz NC). " - co oznacza NO i NC?
  • Poziom 34  
    Jest na pilota i 230V (ślepy jesteś ?), kupiłem, ma pamięć.

Moderowany przez retrofood:

Następna złośliwość zaowocuje ostrzeżeniem. Pkt 3.1.9 regulaminu forum.

• Pomocny dla użytkowników
    mojekonto300 napisał:

"kanał posiada przekaźnik z wyprowadzonymi 3 pinami ( wspólny, NO oraz NC). " - co oznacza NO i NC?

To oznacza, że masz do dyspozycji jakby przełącznik. Końcówka wspólna (COM) daje zatem możliwość włączenia czegoś (COM i NO). No oznacza "Normal Open", czyli normalnie otwarty w stanie czuwania. Z kolei COM i NC ("Normal Close", czyli normalnie zamknięty) to taki stan, że w czasie czuwania jest ciągle zwarte (załączone) a podanie sygnału z pilota powoduje rozłączenie. Najczęściej jednak korzysta się z opcji pierwszej. Ta druga opcja wynika jedynie z tego, że najczęściej przekaźniki mają styki przełączające, które po prostu producent udostępnia do dowolnego wykorzystania.