Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PI6540 TK - mocno się nagrzewa

09 Lis 2019 14:18 1146 1
  • Poziom 3  
    Mam problem z płytą indukcyjną. Chyba wysiadło chłodzenie. Przy użytkowaniu 4 pól płyta się mocno nagrzewa i pola grzewcze wyłączają się na chwilę i po jakimś czasie znowu grzeją. Droga taka naprawa? Czy lepiej nową?
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 16  
    1972adamek napisał:
    Mam problem z płytą indukcyjną. Chyba wysiadło chłodzenie. Przy użytkowaniu 4 pól płyta się mocno nagrzewa i pola grzewcze wyłączają się na chwilę i po jakimś czasie znowu grzeją. Droga taka naprawa? Czy lepiej nową?

Wszystkie nowe Amici to szmelc, które posiadają wadę konstrukcyjną.
    Te płyty nie nadają się na gotowanie na więcej jak 2 pola równocześnie, bo będzie się przegrzewać. Zobacz jak mały radiator i jak ubogo jest skontruowany moduł mocy. Jeżeli nie jesteś w temacie to porządne płyty posiadają 2 tranzystory na pole grzejne oraz 2 oddzielne moduły mocy z osobnymi radiatorami, tutaj wszystko zrobione jak najtańszym kosztem, ale też nie ma czego się spodziewać za 1000 zł. Najśmieszniejsze jest to, że stare płyty Mastercook, Teka, Electrolux, Whirlpool, a nawet Amica działają bez awaryjne przez ponad 10 lat (wymagają drobnego serwisu). A te nowe płyty to psują się notorycznie nawet na gwarancji.
    Płyta indukcyjna Amica PI6540 TK - mocno się nagrzewa

Jedyne co Ci mogę doradzić to sprawdź zabudowę płyty. Jeżeli masz szufladę pod płytą to będzie ona blokować gorące powietrze, które płyta wyrzuca. Będzie je pobierać i przegrzewać płytę, przez co będzie się resetować lub po prostu się wyłączy. Sorawdź również napięcie, jeżeli masz płytę podłączoną pod obciążoną fazę lub przez przedłużacz to mogą być wyraźne spadki napięcia powodujące reserowanie się płyty.