Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kod do radia honda civic IX

dansmu 09 Nov 2019 14:28 2340 9
    dansmu
    Level 8  
    Witam wszystkich, potrzebuję pomocy, kupiłem samochód honda civic IX z radiem tego typu Fujitsu ten 39100-Tv8-G11-M1 i chce kod, gość mi mówił że to nie oryginalne radio hondy, chciałbym spróbować je odblokować czy ktoś mógłby mi pomóc w jakiś sposób? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o jakieś podpowiedzi Kod do radia honda civic IXIMG_201911...071821.jpg Download (2.1 MB)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Temat przenoszę do siebie.
    adam white
    Level 26  
    Ktoś to radio montował i chyba działało więc kod raczej był. Zacząć od sprawdzenia, czy kod nie jest napisany na radiu - często praktykowane przy wymianie. Jeśli nie będzie zapytać się w serwisie Hondy o cenę podania kodu z nr seryjnego takiego radia ewentualnie poszukać na A*l*g*r* bo do niektórych Hond odpłatnie podają.
    Alternatywa - czytanie pamięci flash i nadzieja, że osoba, która to będzie robić zna adres kodu i sposób jego zapisu a nie zapakuje zawartości ze znanym kodem z takiego samego (może nie tak źle) lub podobnego (tu może być różnie) radia.
    Raimax38
    Level 14  
    Nie ma możliwości uzyskania kodu według numeru seryjnego. Dopiero po odczytaniu pamięci flash
    adam white
    Level 26  
    Raimax38 wrote:
    Nie ma możliwości uzyskania kodu według numeru seryjnego. Dopiero po odczytaniu pamięci flash

Nawet przez serwis Hondy? Bo mimo wszystko - ten początek nazwy 39100 - wyglądało, że jest to radio fabryczne do Hondy albo dedykowane i montowane w jej serwisach.
    Raimax38
    Level 14  
    Nie próbowałem. Nigdzie nie mogłem uzyskać kodu podczas wyszukiwania online
    dansmu
    Level 8  
    Hmm, no właśnie ze nie bo w hondzie było inne radio i takie zwykłe, i gość zamontowali sobie właśnie to radio, działa tylko kamera cofania haha, z tego co mi mówił on sam to był w serwisie hondy i nie byli w stanie mu pomóc, szukałem na allegro na tych kalkulatorach kodów ale jak słyszeli typ radia to nie maja

Dodano po 1 [minuty]:

A jak odczytać pamięć flash? Wiem że tego ja nie zrobię, tylko się zastanawiam czy w moim rejonie jest ktoś w stanie to zrobić haha
    dansmu
    Level 8  
    Dowiedziałem się od sprzedającego samochód że od kiedy kupił radio ono nie działało, bo był nie świadomy że po podłączeniu będzie potrzebny taki kod. Pamięć flash hmm a oreintujecie się jak to zrobić?
    Raimax38
    Level 14  
    Bez problemu dekoduję te radia.

Spróbuj wyszukać członka w LWD
    dansmu
    Level 8  
    Czyli jesteś w stanie mi pomóc? Przepraszam jestem tu nowy, i za bardzo nie wiem za bardzo kogo mam szukać