Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASROCK N68-S3 UCC - nowy procesor

09 Lis 2019 14:59 138 10
  • Poziom 2  
    witam mam pytanie dotyczące procesora. Otóż zakupiłem kartę graficzną GeForce GTX MSI 560 Ti, dokupiłem 8 GB pamięci ram i komputer nie chce odpalić połowy gier jakie dotychczas działały na starszej karcie graficznej. Pytanie moje jest takie:
    czy lepiej zainwestować w płytę główną, czy może lepiej wymienić sam procesor.
    Dodam, że płyta jest leciwa, a ja nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy, bo bardziej by się opłaciło kupić nowy komputer. A jeśli procesor, to który polecacie?

• Poziom 42  
    szczuderx napisał:
    bo bardziej by sie oplaciło kupić nowy komputer.

To to zrób. Bo kupowanie ponad 10 letniego sprzętu jest bez sensu.

szczuderx napisał:
    zakupiłem karte graficzą geforce gtx msi 560 ti, dokupiłem 8gb pamięci ram i komputer nie chce odpalić polowy gier jakie dotychczas działały na starsze karcie graf.

A wcześniej jakie były podzespoły?
    Bo jeśli wcześniej działały, a teraz z lepszymi częściami gry nie działają, to coś jest nie tak i nie jest to wina procesora (chyba, że temperatury).

Poza tym pełna konfiguracja komputera.
  • Poziom 2  
    wczesniejsze podzespoly:
    plyta glowna: as rock n68 s3-ucc
    procesor: AMD sempron 140
    crucial 2gb ram DDR3 (obecnie: goodram 8gb ddr3)
    karta graf: radeon hd 5770 (obecnie gtx560 ti)
    zasilacz: AKYGA 550W
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Z wymienionych części wszystko nadaje się do wymiany jeśli mowa o nowszych grach. Nawet "nowa" grafika jest na poziomie wydajnościowym karty graficznej zintegrowanej w procesorach Ryzen 2400G/3400G.

Inwestycja w posiadaną platformę nie ma sensu.
  • Poziom 2  
    znalazlem dosyc tani procesor: Intel core i5-3470
    i 2 plyty główne do wyboru:
    -hp 6300 sff 657239-001
    -hp compaq elite 8200
  • Moderator - Komputery Serwis
    Chcesz się wpakować w kolejny błąd, bo szukasz płyt z demobilu zestawów biurowych. Ile możesz na wszystko wydać?

• Poziom 42  
    Dodaj do budżetu też to, co zapłaciłeś za "nowe" części i sprzedaj je jak najszybciej.
  • Poziom 2  
    za karte graf zaplacilem 70 zl, takze smieszna cena. dletego wlasnie szukam sposobu zeby ze jak najmniesza ilosc gotowki podniesc mu statystyki. w przedziale 300-500 za plyte + procesor znajdzie sie cos?
  • Pomocny post

Poziom 42  
    Skoro już masz RAM to można wziąć jakąś tanią H61 i I5 2400.

@dt1 jest lepszy w szukaniu opłacalnych, starszych części :)
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    I5-2400 plus jakaś płyta B75 byłaby lepsza. H61 będzie działać, ale tam nie ma natywnych SATA III, ani USB 3.0.
    Można też cały zestaw poleasingowy kupić - maszyny biurowe rzadko się nadają do jakiejkolwiek rozbudowy, ale jest kilka wyjątków. Dell Optiplex 7010 w obudowie Tower ma zasilacz zgodny z ATX, tak więc można standardowy zasilacz podłączyć. Jest też kompatybilny z dużą ilością kart, których nie przewidział w tym komputerze producent, ale jak zawsze gwarancji, ze to zadziała z GTX560Ti nie ma.

Zasilacz ma Kolega do sprzedania razem z resztą swoich części, bo zasilenie karty potrzebującej prawie 200W w komplecie z procesorem potrzebującym prawie 100W z takiego dziadostwa to proszenie się o problemy i poważną awarię komputera. Tak wygląda model 400W tego zasilacza przy próbie pociągnięcia minimalnie ponad połowę mocy deklarowanej na naklejce:

https://www.youtube.com/watch?v=oQ8YET63kTU

Oczywiście nie każdy tak skończy, ale to dobry przykład, dlaczego takiego szajsu się nie kupuje. Zasilacz w teście był nowy, żadne z obciążeń nie przekroczyło deklaracji z naklejki.