Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Somfy Dexo Optimo RTS- lampa miga 2 razy i nie otwiera drzwi garażowych

09 Lis 2019 17:01 375 4
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie.
    Chciałbym zapytać dlaczego centrala Dexo Optimo RTS po ponownym zaprogramowaniu pilotów i ustawieniu czasów nie otwiera bramy garażowej gdy ta dojedzie do samego końca do progu drzwi. Lampa na napedzie miga sie 2 razy po kilku sekundach znowu dwa razy i nic sie nie dzieje.

Drzwi moge tylko otworzyć wtedy gdy napęd sie sam nie wyłączy a ja zatrzymam brame recznie z pilota. Takim sposobem moge na wyczucie zamknąc drzwi gdy te tylko dotkną podlogi.
    Nie o to chodzi jednak.

Znajomy ma podobny napęd i u niego z kolei po dojechaniu bramy do końca lampa swieci swiatłem ciąglym przez kilka sekund. Jest to prawidłowe działanie, tak wyczytałem z instrukcji.

Czy jest to wina programowania, czy to zabezpieczenie termiczne?
    Dodam że cykl przyuczania przebiegł prawidłowo bo lampa kontrplna zasilania świeci, a nie miga.
    Napęd nie posiada fotokomórek.

Dodaje zdjecia instrukcji programowania:

Somfy Dexo Optimo RTS- lampa miga 2 razy i nie otwiera drzwi garażowych

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Próbowałeś zaprogramować ponownie?
    Jest jakiś kod błędu?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Probowałem ponownie.
    Drzwi przechodzą przyuczanie. Zamykaja sie, poźniej otwieraja. Dioda Power sie świeci a nie miga, co oznacza że programowanie przebiegło ok.

To miganie lampy to nie wiem, czy to kod blędu, bo nigdzie nie moge znalezć w instrukcji takiej informacji.

Co ciekawe wczoraj zauważyłem, że jak wypnę zasilanie temu napędowi to drzwi z pilota otworze czasami.
  • Poziom 15  
    Dolaczam zdjecie centralki bo ja sciaglem.

Dzwonilem do serwisu, gdzie powiedzieli mi że taki stan jest spowodowany zakłóceniami od zamontowanej w napedzie lampy.Wykrecilem ja i dalej jest tak samo..

Programuje centralke w ten sposób:

1.Na otwartej bramie naciskam na 3 albo 4 sek przycisk SETUP.(Nie jest prawda by go naciskac i trzymac przez 2 sek jak pisze w instrukcji, bo nic sie nie dzieje).Dioda od programowania miga.

2.Naciskam przycisk minus by zamknac brame.Jak brama odpowiednio dojedzie do podlogi puszczam przycisk Minus.

3.Na zamknietej bramie bramie naciskam na 1 sek znowu przycisk SETUP..Rozpoczyna sie proces przyuczania i brama sie otwiera o potem zamyka.

4.Przekaźnik w centralce cyka i brama jest zamknieta.Dioda O ta czerwona swieci sie swiatlem stalym co oznacza ze programowanie jest Ok.

Naciskam przycisk z pilota by brame Otworzyc to ta sie otworzy.Potem ja moge takze zamknac..Jednak gdy ponownie ja chce otworzyc to juz sie nic nie dzieje.Jak ja podniose plusem albo recznie to znowu ja moge zamknac z pilota.Ale jak przekaznik w centralce cyknie i naped sie wylaczy to znowu jej nie otworze..Wtedy gdy wyciagne zasilanie to drzwi otworze z pilota.

Rozsprzeglony naped zachowuje sie tak samo.
  • Poziom 15  
    Centralka została uszkodzona ekektronicznie..Wymieniłem na nową.
    Temat do zamkniecia.