Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Junkers Supramodul kN przegrzrwanie

09 Lis 2019 18:37 318 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. gdy włączam piec, słychać jak iskra się włącza jednak piec nie uruchamia się natomiast za drugim razem włącza się normalnie. Piec sobie chodzi, fajnie grzeje ale nagrzewa się do 90 stopni i wyłącza się. Grzejniki są wtedy bardzo gorące, czy pompa się zawiesza ? Proszę o pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zbyt mało informacji. Brak symbolu urządzenia. Wygląda to na awarię siłownika zaworu 3D bo c.o. się nagrzewa tzn. pompa działa ale jeżeli to jest "modul" może być blokada drugiej pompy ładującej bądź też zapowietrzenie.
  • Poziom 9  
    kN 7-8 KP, kN 12-8 kp, kN 18-8 kp. tak mam napisane na instrukcji. Grzejniki wszystkie odpowietrzone, słychać jak po nagrzaniu się pieca pompa głośno chodzi ale tylko w jednym grzejniki słychać takjakby przeplyw
    Sprawdź ciśnienie w układzie c.o. powinno być ok 1,5 bar. Sprawdź i oczyść filtr na powrocie c.o. Odpowietrz pompę, odkręcając korek na silniku.
  • Poziom 9  
    Piec Junkers Supramodul kN przegrzrwanie Piec Junkers Supramodul kN przegrzrwanie

Takie zjawisko dalej
    Trzeci przełącznik (jest 3 pozycyjny) powinien być ustawiony na Auto jeżeli jest regulator pokojowy albo na Sterownie ręczne , nie na Test STB.
  • Poziom 9  
    Był na auto. Został przestawiony tylko przez gazownika który coś przy piecu sprawdzał.
    Zatem, po przestawieniu na AUTO kocioł wrócił do normalnej pracy?
  • Poziom 9  
    Nie. Jak jest powyżej 90 to stoi. Temperatura musi spaść i wtedy znów się uruchamia na mniej więcej minutę i to samo się dzieje. Dotykałem lekko pompy to czuć wibracje ze działa natomiast w grzejnikach nie słychać przepływu wody jak to ma miejsce na początku gdy pięć wlacze jak jest ostudzony
    Ostrożnie (wysoka temperatura) odkręć korek na pompie (podłóż stary ręcznik) i delikatnie sprawdź wirnik czy się obraca. Śrubokręt do korka pompy duży szeroki zaś do wirnika średni płaski ok 5 mm. Nic na siłę, wirnik węglowy można niechcący odszczypać.
  • Poziom 9  
    Odkręciłem. Obraca się i w prawo w lewo bez wysiłku
    Jeżeli pompa pracuje poprawnie a temperatura gwałtownie rośnie to wskazuje: na zapchany filtr, nie otworzony do końca jakiś zawór albo zakamieniony wymiennik. Kocioł jest na rynek niemiecki nie sprzedawany w Polsce. Może ktoś czegoś nie dopatrzył w okablowaniu (taki kocioł powinien mieć w sobie moduł MB40 antyroszeniowy) albo jest usterka przełącznika trzypozycyjnego.
  • Poziom 9  
    Mieszkam w Niemczech, dlatego taki piec. Gdzie ten filtr się znajduje ? Można go samemu wyczyścić czy po wyjęciu jest do wymiany ?
    Zrób zdjęcia podłączeń tego co masz za kotłem na powrocie c.o. i nad kotłem na zasilaniu c.o. : zawory, kształtki,filtry,osprzęt instalacyjny.