Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Beko DIN 5830 - Nie grzeje wody, nie domywa naczyń

09 Lis 2019 19:41 93 2
  • Poziom 2  
    Zmywarka Beko DIN 5830 - Nie grzeje wody, nie domywa naczyń
    Dzień dobry.
    Proszę o poradę. Mam zmywarkę Beko DIN 5830

Od jakiegoś czasu zaczęła mieć problemy z domywaniem naczyń. Sprawdziłem i wg. mnie nie dogrzewa wody. Zmierzyłem grzałkę omomierzem i jest ok.

Wykonałem następujący test nr 1. Uruchomiłem program zmywania na 60°C i po napełnieniu zmywarki wodą i uruchomieniu pompy wody grzałka zaczęła się robić ciepła, ale wg. mnie na zbyt krótki okres czasu aby podgrzać wodę do żądanej temperatury (60°C)

Wykonałem test nr. 2. Odłączyłem zasilanie grzałki (2 wsuwki) i podłączyłem do nich miernik (woltomierz na zakres 600V AC). Uruchomiłem program i obserwowałem co się dzieje. Po starcie programu, pobraniu wody i uruchomieniu pompy na mierniku pokazało się 230V na czas ok 1 min. Później grzałka się wyłączyła, program mycia trwał dalej. Po ok 30 minutach zmywarka wypompowała wodę, pobrała nową wodę. Pompa uruchomiła się ponownie. Chwilę po starcie pompy wody woltomierz podłączony w obwód grzałki wskazał 230V na ok. 1 min. ?

Czy to nie za krótko wg. mnie coś jest nie halo ze sterowaniem grzałki? Co może być przyczyną? Bardzo proszę o podpowiedź co sprawdzić ew. gdzie szukać. Pozdrawiam. Edward
  • Poziom 31  
    Sprawdzic czujniki temperatury ( tzw. termostat ).
  • Poziom 2  
    Dziękuję za info. Gdzieś mi z tyłu głowy chodziło sprawdzenie czujnika temperatury (chociaż czytałem, że raczej są "pancerne" i podobno się nie psują) i ew termostatu. Faktycznie na dole zmywarki jest taki czarny element z bolczykiem ok. 2 cm do góry to chyba tzw. czujnik temperatury. Pytanie jak go sprawdzić czy fizycznie działa? Miernikiem (omomierz czy woltomierz)?

Jeszcze jedno pytanie. Czujnik musi być podłączony do płyty sterownika / termostatu schowanego w drzwiczkach od zmywarki. Czy ew. tam też coś sprawdzić jak już sie zabiorę do działania?

PS.
    Póki co podłączyłem zmywarkę do ciepłej wody. Myje "jako tako ... " i bez prawidłowo działajacej grzałki na dłuższą metę nie da rady.