Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP Link C1200 jako serwer plików

galbo 10 Nov 2019 00:46 1515 5
 • #1
  galbo
  Level 9  
  Mam problem z routerem TP Link C1200.
  Podłączyłem do niego przez USB twardy dysk (320GB) z nagranymi filmami. muzyką, zdjęciami itp. aby mieć dostęp do tych plików w mojej sieci domowej.
  Po skonfigurowaniu ustawień routera w urządzeniach podłączonych do sieci pojawia się lokalizacja "TP-Share" ale kiedy ją otworzę to nie widzę moich folderów z dysku podpiętego do routera tylko jak gdyby predefiniowane foldery "Browse Folders", "Music", "Pictures" i "Video", do których losowo przypisane są pliki z HDD.
  Mogę te pliki otwierać ale nie mogę ich usunąć ani też nie mogę nic skopiować na ten dysk.
  Czy ja coś robię źle, czy ten router jest jakiś ułomny?
 • #2
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  galbo wrote:
  Czy ja coś robię źle, czy ten router jest jakiś ułomny?

  A co na ten temat napisano w instrukcji do routera?
 • #3
  galbo
  Level 9  
  Czytałem instrukcję i router skonfigurowałem zgodnie z tym co jest w niej napisane.
  Niestety instrukcja nie pokazuje jak powinien wyglądać efekt końcowy więc nie wiem czy to co mi wyszło jest zgodne z tym co autor miał na myśli, ale z tego co zrozumiałem w przypadku dostępu z komputera powinienem widzieć po prostu dysk sieciowy z wszystkimi plikami i folderami a w przypadku dostępu przez telewizor router powinien działać jako media serwer oparty o DLNA.
  Nie miałem do tej pory do czynienia z DLNA ale patrząc na to co się dzieje zgaduję, że komputer również widzi ten dysk tylko jako media serwer, nie wiem tylko dlaczego.
 • Helpful post
  #4
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Teraz zasoby są udostępniane poprzez DLNA (czyli wpinam kabelek, nic nie konfiguruję i oglądam film). DLNA nie jest w żaden sposób powiązane z SMB. Żeby to drugie działało na PC, to musisz takie udostępnianie skonfigurować w routerze, a potem w eksploratorze plików wpisać odpowiedni adres zasobu np "\\192.168.1.1\Moje_pliki"
 • Helpful post
  #5
  Borygo123
  Level 27  
  Przy DLNA musisz określić gdzie znajdują się pliki z zasobami które chcesz udostępnić, lub wgrać te pliki do odpowiednich folderów (filmy do Video, muzykę do Music itp.) Materiały muszą mieć odpowiedni format akceptowalny przez serwer DLNA
  TP Link C1200 jako serwer plików
  Tu masz link https://www.tp-link.com/us/support/faq/340/

  Jeśli chodzi o dostęp do zasobów to w TV wybierasz opcję przeglądania z serwerów mediów (to co widzisz w TP-Share ale zasoby muszą mieć odpowiedni format by się tam pojawić).
 • #6
  galbo
  Level 9  
  Dzięki za pomoc, dzięki waszym wskazówkom udało mi się to ogarnąć.
  Na początku do routera podłączyłem dysk z zapisanymi już plikami, które do folderów "Music", "Video" itd. zostały przypisane w sposób zupełnie losowy i bez żadnej możliwości zapanowania nad tym.
  Dopiero kiedy podłączyłem do routera pusty dysk, na który później z komputera przez ftp wgrałem foldery z właściwymi typami plików zaczęło to w końcu działać jak należy.