Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna II 01r1.8 - Renault laguna 2 1.8 dziwne zachowanie silnika, nie

511813726 10 Nov 2019 11:34 585 5
    511813726
    Level 7  
    Witam, mam autko tak jak w temacie Reno laguna II 1.8
    Auto ma dziwny objaw ogólnie nie odpala, ale gdy podam mu bezpośrednio benzynę strzykawka do przepustnicy to odpali odrazu ale obroty dostaje od razu do 4/5 tys obrotów i wyskakuje komunikat battery schwatch na wyświetlaczu na czerwonym tle i zaraz gaśnie, później chwilowo nie chce zaskoczyć dopiero po jakimś czasie gdy znowu wleje benzynę, ale to musi odczekać.
    Nwm co jest z autem, sprawdzałem, cewki, świece wszystko okej, spr filtry powietrza, obudowe, wszystko szczelne i sprawne a auto nie odpala wcale jak mu nie pomogę strzykawka
    Spr wtryski, pompę wszystko okej paliwo dostaje, w listwie jest benzyna ale samoczynnie nie potrafi odpalić.
    Co może być przyczyną że auto nie odpala, martwią mnie te wysokie obroty ten komunikat i że auto od razu zgaśnie, koledzy pomóżcie bo długo myślałem ale pomysłu nie mam
    4495redberet
    Level 27  
    Gdzieś,cos, kiedyś było na taki temat i to była bateria w karcie do wymiany.
    carrot
    Moderator of Cars
    Paliwo w listwie jest, ale czy pod odpowiednim ciśnieniem ?, drugie to sprawdź diodą led czy wtryskiwacze są kluczowane
    511813726
    Level 7  
    Co do karty, nie mam w niej bateria co prawda, ale jeździłem tak z pół roku i było wszystko okej i bez baterii nie było wcześniej żadnego komunikatu, co do listwy i wtryskiwaczy, pompa paliwowa mi się zatarła w mojej winy ( mało benzyny, a jeździłem na gazie, wymieniłem na dobrą, która podaje benzynę, przy każdym włożeniu karty pięknie ja słychać, wtryski wyjmowałem i sprawdzałem czy czyste, każdy z nich podaje mgiełki benzyne po skosie, więc wtryski okej wydobywa się z nich benzyna.
    Odnośnie tej diody LED i sprawdzenia spr tego kluczowania to o co chodziło bo jestem samoukiem, ale akurat nie wiem co miałeś na myśli, ten komunikat i te wysokie obroty cos tu jest problem i że nie odpala sama bez pomocy

Dodam jeszcze iż jak nie podam benzyny do przepustnicy tylko normalnie próbuje go odpalić to kręcę rozrusznikiem i dodaje gazu ale nie odpala, lecz próbuje ale nie może wejść na obroty, czasem wskazówka lekko się podniesie do 200 rzadko do 500 ale nie potrafi załapać i odpalić w ogóle
    carrot
    Moderator of Cars
    Skoro po podaniu paliwa strzykawką odpala, to można przyjąć, że układ zapłonowy jest sprawny i należy sprawdzić układ paliwowy: Pierwsza to pomiar ciśnienia paliwa w listwie manometrem (ma być ok 3,5bar), żadne metody typu paliwo sika z wężyka, jest w listwie etc. nie są miarodajne. Druga sprawa, to sprawdzenie czy sterownik kluczuje (otwiera) wtryskiwacze, najprościej wziąć dowolną diodę led połączoną szeregowo z rezystorem (470-560Ω) i podpiąć ją do wtyczki któregoś z wtryskiwaczy pamiętając o odpowiedniej biegunowości, przy kręceniu silnikiem powinna błyskać
    511813726
    Level 7  
    jesli chodzi o dzialanie wtryskiwaczy to , wtryski byly wykrecane i podczas krecenia rozrusznikiem wtryski podwaly benzyne, podawaly mgielke, aczkolwiek wyjasnie dokoladnie, jak podam benzyne do przepustnicy to auto odpali, ale nie tak jak powinno ( nie spala calej ilosci benzyny i wtedy gasnie tylko od razu obroty sie podnosza z miejsca do 4/5tys i spadaja od razu bo silnik gasnie, pozniej od razu nei chce zaskoczyc tylko po jakims czasie, i ogolnie to czuc mocno benzyne bo takim odpaleniu a nie powinno jej czuc) co do cisnienia to nie bylo to sprawdzane