Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Boxer III 2.2 HDI - Błąd P0341

10 Lis 2019 14:11 492 15
  • Poziom 11  
    Witam pacjent to Peugeot Boxer III 2.2 hdi 2016 r.
    Problem to błąd P0341 -zakres działania/Parametry obwodu czujnika A położenia wałka rozrządu
    Brak innych błędów, silnik trochę gorzej odpala, po odpięciu czujnika położenia wałka rozrządu silnik odpala gorzej pracuje dobrze. Po skasowaniu błędu problem powraca po kilku minutach albo przy następnym odpaleniu silnika.
    Rozrząd sprawdzony na blokadach , w innym warsztacie wymienili czujnik położenia wałka rozrządu ja wymieniłem go na następny orginalny continentala , koło rozrządu bez jakichkolwiek śladów zużycia
    Nie było pomiaru oscyloskopem ,
    wiązka od czujnika do ECU sprawdzona
    Chciałem sprawdzić napięcie na wtyczce lecz nie posiadam schematu , na zewnętrznych pinach przy rozpiętej wtyczce po włączeniu zapłonu pokazało 0,30 V , przy kolejnych pomiarach pokazywało zero V , ECU Delphi CMM DCM6.2C
    Czy ktoś miał styczność z takim czymś że komp może być winowajcą ?
  • Poziom 27  
    Napewno wiązka przejrzana kolega miał podony problem i była zginta własnie w tym modelu
  • Poziom 11  
    Dosyć młode auto, sprawdzałem ciągłość miernikiem, nie prułem całej wiązki, jeszcze rzucę okiem na to najwyżej
  • Poziom 11  
    AH03
    10DYZZ
    81 kw
  • Poziom 31  
    Nic nie mam o takim kodzie , może gdybyś podał vin jeśli to nie tajemnica .
  • Poziom 11  
    Jutro postaram się podać vin , kod silnika znalazłem w necie bo nie mam przy sobie tego autka - A odnośnie tego silnika to chyba 2 literówka A nie 2,2 jak w opisie napisałem , silnik na pasku rozrządu prawie to samo co citroen czy ford Galaxy
  • Poziom 11  
    Vin vf3yd2mfc12b94427
  • Poziom 31  
    Styk nr 2 czujnik hala na wałku rozrządu z pinem A 13 sterownika tam masz masę układu i do masy 0 V .
    styk nr 1 czujnika do A 34 , rezystancja < 1 ohm
    styk nr 3 czujnika do A 59 , rezystancja < 1 ohm
    zobacz czy masz zasilanie czujnika , i sygnał najlepiej oscyloskopem (wtedy widać czy nie jest zakłócony )lub choćby diodą led .
  • Poziom 11  
    Ecu WYMIENIONE, problemu z czujnikiem położenia wałka rozrządu już nie ma autko pięknie zapala bez zwłoki itd ale jest nowy problem
    Błąd p16de zależny od producenta i z drugiego testera
    Lancha ten sam w innym zapisie 00,00,16,de
    Nie mam testera do tego śmiecia francuskiego , i gdzie tu zaatakować
  • Poziom 31  
    Dla tego auta usterka nie przewidziana i nie mam ścieżki dla usterki ale w tłumaczeniu jest "Zmotoryzowana obudowa wylotu chłodziwa: siłownik zablokowany w pozycji zamkniętej obejścia" może cie to na coś naprowadzi .
  • Poziom 11  
    Samochód posiada elektryczny termostat, i jest sprawny
  • Poziom 11  
    Mógłby mi ktoś sprawdzić jeszcze błąd p16e0 ? Będzie chyba przeszczep na inny ecu albo skopiowanie starego ecu
    Albo sterownik który zakupiliśmy jest uszkodzony
  • Poziom 31  
    Zmotoryzowana obudowa wylotu płynu chłodzącego: siłownik zaciął się w pozycji otwartej otwarcia chłodnicy silnika , takie jest tłumaczenie tego kodu , też nie do tego auta i brak ścieżki postępowania .