Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey Ferguson 3630 wyskaakujace biegi i kontrolka cisnienia

10 Lis 2019 19:18 282 14
  • Poziom 3  
    Witam kolejny problem z MF a mianowicie po odpaleniu ciagnika i przejechaniu 2-3 kilometrów wyshakuje kazdy bieg slychac zgrzyt i zaswieca sie kontrolka ciśnienia oleju i napędu 4x4, wciskam sprzeglo gasnie kontrolka i zalcza bieg ale zaraz po puszczeniu wyskakuje, dodam ze walek działa, podnosnika tez lecz wspomaganie dziala z oporem.
    Poziom oleju ok, od dluzszego czasu nie dziala mi ehr czy to moze byc jakos z tym powiązane?
  • Poziom 3  
    witam trochę zeszło i grzebałem w ciągniku posprawdzałem, Ciśnienie oleju na skrzyni 12 na wolnych obrotach, ciśnienie na zasilaniu 180.
    Zaryzykowałem i zmieniłem filtr oleju (wcześniejszy był wymieniany ok 2 miesiące temu). Po wymianie problem znikł na chwilę, ciągnik pracował do wieczora bez zarzutów, dnia następnego po wciśnięciu pedału sprzęgła zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju i przedniego napędu i nie przerzuca z żółwia na zająca

Dodano po 3 [minuty]:

Filtr jaki jest założony to BEPCO, dodatkowo wałek WOM również nie działa
  • Poziom 11  
    Ciśnienie 12 Bar to mało, jakie było po wymianie filtra?
    Wygląda to na sypiące sie tarcze hamulcowe.
  • Poziom 3  
    sprawdzę jeszcze dokładniej ciśnienie 12 Bar na normalnych obrotach wiadomo wzrasta przy dodaniu gazu. Jakoś w inny sposób da się sprawdzić czy to tarcze?

Dodano po 5 [minuty]:

pytanie czy po kilku dniach jest możliwość tak może zapchać filtr?
  • Poziom 11  
    wojti333 napisał:
    sprawdzę jeszcze dokładniej ciśnienie 12 Bar na normalnych obrotach wiadomo wzrasta przy dodaniu gazu
    -to źle- powinno być stale ok 17bar
    wojti333 napisał:
    Jakoś w inny sposób da się sprawdzić czy to tarcze?
    -tylko demontaż zwolnic i ocena wizualna
    wojti333 napisał:
    pytanie czy po kilku dniach jest możliwość tak może zapchać filtr?
    -jak sa ciala obce w oleju to nawet moze to byc kwestia minut
  • Poziom 3  
    Witam poddałem płukaniu stary filtr i pojawiły się miedziane opiłki, zastanawiam się nad jego rozcięciem i dokładnym obejrzeniu. Możliwe jest że w tak szybkim tempie bedzie zapychało filtr i bedą rozlatywać się hamulce?
  • Poziom 43  
    wojti333 napisał:
    Możliwe jest że w tak szybkim tempie bedzie zapychało filtr i bedą rozlatywać się hamulce?

Jak sa opiłki w układzie to tak,. coś się rozleciało.
  • Poziom 11  
    To wygląda jak by padły tarcze na sprzęgle przedniego mostu.