Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros podłączenie drugiego radia

10 Lis 2019 22:38 231 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Jeżdżę Mercedesem Actrosem (ciężarówka) radio w tym aucie jest archaiczne i nie posiada ani wejścia ani bluetooth.
    i teraz chce założyć zwykle radio samochodowe z bluetooth aby moc podłączyć telefon i pojawia się pytanie czy jak podłącze oba radia pod jeden głośnik to czy będzie to działać czy uszkodzę radio jestem laikiem i nie wiem jak to podłączyć wg mnie jak podłącze radia pod jeden głośnik to powinno grac tylko co powiedzą na to końcówki mocy w tych radiach jak dostana napięcie???
    Mógłbym użyć transmitera FM z BT ale drażnią mnie szumy wiec szukam innego rozwiązania
  • flexghzflexghz
  • Poziom 18  
    Ciekawy pomysł do eksperymentów. Choć jak mówią "eksperymenty mogą kosztować".
    Najprostszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przekaźnika przełączającego głośnik po włączeniu drugiego radia.
    Do sterowania przekaźnika można wykorzystać napięcie zasilania anteny.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Jeżeli nie włączysz dwóch naraz to się nic nie stanie . Pamiętaj że oryginalne radio jest na 24v.
  • Poziom 9  
    Właśnie wiem że oryginał jest na 24v do tego kosztuje 1000 zł i dlatego eksperyment nie może skończyć się porażką, a gdyby tak na wyjściach radia wstawić diody tak aby przepływ sygnału był tylko jednokierunkowy???
  • Poziom 11  
    Chodziło mi o to żebyś nie podłączył radia 12v prosto pod instalację 24v. Dioda nie będzie dobrym rozwiązaniem . Tak jak justka80 radzi lepiej zastosować przekaźnik .