Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa

Colinekk 10 Nov 2019 22:44 558 8
    Colinekk
    Level 5  
    Witam
    Mam ważne pytanie. Chcę zbudować mini buggy, coś w stylu gokarta z zawieszeniem. Ma to wyglądać mniej więcej tak:
    Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa
    Kłopot w tym że nie wiem czy silnik, który planuje zakupić będzie żwawo napędzał ten pojazd. Ma być to silnik z Crossa Suzuki RM 85, około 30KM. Moje pytanie brzmi czy ten silnik będzie dobry. Mam zamiar jeździć tym po terenie i momentami asfalt. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdro.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Tox1Cus
    Level 6  
    Mam buggy 40 KM powiem Panu że po szosie bajka ma moc, ale gdy zjazde na teren bez asfaltu i drogi polnej to mocy czasem brakuje
    LENIWIEC_PL
    Level 27  
    Witam.
    To w końcu buggy czy gokard bo to różnica?
    Tox1Cus
    Level 6  
    LENIWIEC_PL wrote:
    Witam.
    To w końcu buggy czy gokard bo to różnica?

Z zdjęcia to mini buggy i duży gokard
    Colinekk
    Level 5  
    Ma wyglądać jak na zdjęciu tylko bez spojlera i z jednowahaczem z przodu, a z tyłu wahacz wleczony. Pojazd na obrazku wazy około 80 kg i pytanie czy silnik 30 km będzie dobry? Bo waga jest mała ale czy ten silnik będzie?

Dodano po 1 [minuty]:

W teren mam zamiar wyjeżdżać, ale mają być to tylko drogi polne i lekkie podjazdy w lesie

Dodano po 5 [minuty]:

Więcej zdjęć:
    Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa Czy to ma sens - buggy z silnikiem od crossa

Dodano po 1 [minuty]:

Tox1Cus wrote:
    Mam buggy 40 KM powiem Panu że po szosie bajka ma moc, ale gdy zjazde na teren bez asfaltu i drogi polnej to mocy czasem brakuje

A jest masywne to buggy, ile około waży?
    TooSlow95
    Level 9  
    O jakim Ty lesie mówisz? Przecież to zawieszenie urwie się na pierwszej lepszej polnej drodze. Taki gokart ma przecież sztywne zawieszenie, co widać na zdjęciach.

Jak miałem 14 lat, to kupiłem gokarta polskiej produkcji, z czasów komuny, od znajomego mechanika. Gokart miał silnik WSK 125 i prawie identyczne zawieszenie jak Twoje. Tym się nie dało jeździć po nierównych szutrowych (żużlowych) drogach, jakich 20 lat temu w Polsce było wiele na wsi.

Raczej bym poszedł w coś z normalnym zawieszeniem, a żeby prowadziło się jak gokart to nisko zawieszony.
    Colinekk
    Level 5  
    Ten co ja mam zamiar budować ma mieć zawieszenie. Nie będzie on stosowany do hill climbu. Będą to drogi polne.
    TooSlow95
    Level 9  
    Jak będziesz miał jakieś plany daj znać - sam też się za to chcę wziąć. Idealne na zimowe wieczory. Spawarka jest, złomowisko z samochodami też w niedalekiej odległości.

Tylko wydaje mi się, że jednak felgi to powinny być większe.. Chociażby 13". Silnik chyba jednak z samochodu - nawet nie wiem czy jest (raczej nie) możliwość połączenia silnika z motocykla ze skrzynią biegów samochodową. A wsteczny trzeba mieć.
    Colinekk
    Level 5  
    Ja będę robić bez wstecznego