Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAW24540PL/01 - łożysko

11 Lis 2019 10:28 198 6
 • Poziom 9  
  Witam!
  Jak w temacie - bardzo szumi łożysko w trakcie wirowania. Czy w tym modelu istnieje możliwość wymiany tego elementu?
  Bardzo proszę o opinię.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Witaj. Niestety czeka Cię zakup nowego urządzenia. W Twoim modelu zbiornik jest klejony i wymiana łożysk nie wchodzi w grę.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 9  
  Bardzo dziękuję za szybką, chociaż niezbyt pocieszającą odpowiedź.
  Pozdrawiam serdecznie!
 • Poziom 38  
  Jeśli łożysko nie jest uszkodzone od dłuższego czasu, to istnieje możliwość naprawy, a nawet istnieją wyspecjalizowane firmy w tego typu naprawach lub takich napraw dokonują lokalne serwisy sprzętu AGD. Jeśli jednak taki stan ma miejsce od dawna, to pozostaje wymiana zespołu piorącego lub pralki na nową.
 • Specjalista AGD
  To sobie pierz w tym klejonym zbiorniku sam. Ja nikomu tego nie polecam jest to nietrwała forma naprawy.
  Dwa razy wyciągnąłem bęben klientowi, który chciał we własnym zakresie wysłać na wymianę i klejenie. Pierwszym razem "klejenie","spawanie" się rozlazło po miesiącu - zareklamował zlepili ponownie. Po dwóch ponownie padły łożyska. Robota bębna chyba 200-220zł teraz policzcie 3 wysyłki pewnie około 80zł sztuka i 100zł dla mnie za wyjęcie i włożenie i test na praniu. 540-600zł w tej cenie kupuje się dwie sztuki Boscha Maxx6 używanego, który z pewnością przechodzi 5 sztuk modelu z tematu.
  Który w utrzymaniu jest najtańszą pralką na rynku i nikt mi nie powie, że nie.


  Najtańszym kosztem dorwać bęben rozbieralny od logixx8 (popularna 8kg wersja bsh) zrobić łożyska i zamontować w tej pralce. Na pewno pasuje.
 • Poziom 38  
  Jeśli takie przypadki miały miejsce to może warto podać nazwę firmy, która dopuszcza się fuszerek. Ja nie korzystałem osobiście z usług takiej firmy, ale moi znajomi owszem i nikt nie miał podobnych problemów a łożyska u jednej z takich osób pracują po naprawie już 4 rok.
  Nie ma konieczności naprawy poprzez spawanie bo istnieje możliwość skręcenia zbiornika śrubami co umożliwia kolejną bezinwazyjną wymianę łożysk, ale najlepszym rozwiązaniem jest to o czym kolega wspomniał czyli wymiana zespołu piorącego z pralki przystosowanej do wymiany łożysk.
 • Poziom 22  
  Naprawiam klejone zbiorniki od wielu lat jedynie raz miałem reklamację z powodu łączenia połówek i to tylko z mojej winy, a dokładnie pośpiechu. Lekko licząc ze dwieście sztuk zbiorników do Boscha chodzi dalej, a wiele z nich serwisuje do tej pory przy okazji innych awarii.