Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kompresor do domowego użytku

11 Lis 2019 17:04 519 7
  • Poziom 21  
    Witajcie,

Wiem że tematów podobnych na forum było już sporo ale te najciekawsze są sprzed dobrych kilku lat a jak wiadomo od tamtej pory mogło się sporo zmienić. Słuchajcie, potrzebuję kupić kompresor do garażu. Nie będzie on używany do malowania aut. Ok, czasem na pewno będę chciał nim coś pomalować ale na pewno nie będzie to samochód. Głównie chcę go używać do narzędzi pneumatycznych. Budżet wiadomo, jakiś rozsądny. Wstępnie zastanawiam się nad jakimś o pojemności 100l. Czy Waszym zdaniem coś takiego wystarczy? Kolejna sprawa, jaki producent? Jest masa jakichś dziwnych form, podejrzewam że większość chińczyków bo raczej nie da się kupić nowego dobrego kompresora 10bar ze zbiornikiem 100l poniżej 1000PLN. Chyba że się nie znam i jestem w błędzie :). Myślę też może nad czymś używanym ale z górnej półki jeżeli chodzi o producentów. Proszę o pomoc w doborze czegoś sensownego :).

Najchętniej kupiłbym Waltera bo są o nim dobre opinie ale 100l to prawie 3k. Nie wiem czy potrzebuję aż taki sprzęt do amatorskiej pracy. Natomiast zastanawiam się nad czymś takim: https://allegro.pl/oferta/kompresor-k3-olejowy-100l-sprezarka-powietrza-w3-8156786530 Podobno polska produkcja tylko pytanie czy sprężarka też polska a nie jakiś chińczyk.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    To jest chińczyk.Jeżeli już kupować chińczyka to ze sprężarką na dwa tłoki, a nie na trzy.
  • Poziom 21  
    Dobra, słuchajcie. Temat trochę nagli. Muszę coś naprawdę już kupić. Mogę prosić o pomoc w wyborze? Przede wszystkim, czy Waszym zdaniem 100l będzie wystarczający? Dodam że na pewno nie zamierzam nim malować samochodów. Potrzebuję go przede wszystkim do jakichś narzędzi typu klucz udarowy no i jakieś drobne malowanie, jakieś konstrukcje metalowe, teraz będę musiał pomalować 100 słupków ogrodzeniowych. Jak przeglądałem sobie to forum to 100l wydaje się wystarczający ale sam nie wiem. No i marka. Nie chcę kupić gówna które za chwilę wyrzucę. Nie będzie on jakoś mocno eksploatowany dlatego fajnie jakby trochę posłużył. Proszę serdecznie o pomoc w wyborze :).

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Ja mam od 2 lat ten. Obsługuje bałwanek ( t.j. podnośnik pneumatyczny) i klucz . Jest OK. Ma dwa wyjścia z tego drugiego możesz wpiąć go w linię. Ciśnienie nabija do 10 atm. i dobija już od 8 . Więc histereza OK. Trochę ciężki jak do przemieszczania ale na kółkach daje radę.
    Rozważ tą propozycję. Malować też nim można.
    https://allegro.pl/oferta/stanley-kompresor-olejowy-sprezarka-100l-255l-min-7866705533
  • Poziom 21  
    Ja cały weekend spędziłem na czytaniu o tych kompresorach i chyba pójdę w polską markę Gudepol i model GD38-200-475. On ma aż 200l więc do pracy z pneumatem już całkiem spoko. I cenowo nie wychodzi źle bo kosztuje niespełna 3k.
  • Poziom 29  
    Kupisz oczywiście to co Ci pasuje. Ale zadzwoń najpierw i zapytaj jaka jest wydajność tego kompresora. Bo te 475 litrów powietrza to jest na zasysaniu a więc robi wielką różnicę. Ciekawi mnie bo pompy maja takie same ( jak nawet nie te same) to dlaczego nie podają wydajności tego sprzętu. Upewnij się jeszcze co do gwarancji bo nic nie ma tylko jest wpisana rękojmia. Powodzenia. Daj znać jak kupisz i przetestujesz. Opinia tutaj będzie pomocna dla wielu użytkowników. Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Jasne, trochę poczytałem i faktycznie opinie o nim są różne. A co powiecie na również polską firmę AIRBOX? Chwalą się że produkują sprzęt do profesjonalnych zastosować? Myślałem o takim modelu: https://kompresory.org/product-pol-1543-KOMPR...OLEJOWY-SPREZARKA-200L-560l-min-12-5-BAR.html

Tylko pytanie czy do tego typu pracy jaką ja będę wykonywał czyli czasem coś przemalować (nie samochody) oraz praca z kluczem pneumatycznym i to też do własnych zastosowań, absolutnie nie zarobkowo, nie zamierzam otwierać zakładu wulkanizacji tylko co najwyżej wymieniać 2 razy do roku koła w 2 autach, ten 200l kompresor nie będzie za duży i czy nie lepiej brać 100l. Tu nie chodzi o cenę tylko bardziej i jego wykorzystanie bo mogę kupić i 500l tylko po co.

Albo coś takiego: https://bit.ly/2YrGh28 Trochę pogrzebałem na forum dla lakierników o polecają tą markę tylko nie wiem czy takie parametry będą ok.
  • Poziom 21  
    Wybór padł na Kupczyka GG560 na włoskich podzespołach marki ABAC. Póki co jestem zadowolony :)